Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Okiem leasingodawcy - jakie środki trwałe są najchętniej finansowane?

  • Dodano: 2019-09-20 06:45, aktualizacja: 2019-09-20 07:03

Masz pomysł na inwestycje w rozwój Twojej firmy? Zastanawiasz się, czy dałoby się ją sfinansować za pomocą leasingu? Zobacz jakie są najpopularniejsze środki trwałe, przy których zakupie możesz się wspomóc tym pomocnym narzędziem.

Leasingodawcy mają swoje zasady odnośnie finansowania środków trwałych. I nie chodzi tutaj tylko o kryteria odnoszące się do zdolności kredytowej i wiarygodności potencjalnego klienta. W tej branży sporo zależy również od tego, jakich przedmiotów miałaby dotyczyć zawarta umowa. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, dlatego zanim przystąpimy do negocjacji i poszukiwania odpowiedniej oferty, warto poznać jak rzecz wygląda ze strony tych, którzy udzielają nam finansowania.

Przede wszystkim od producenta

Czy wiesz, że leasingodawca o wiele chętniej podpisze umowę dotyczące przedmiotów pochodzących prosto od producenta? Przykładowo: jeżeli będziemy chcieli ubiegać się o leasing operacyjny na samochód, o wiele prościej uzyskamy finansowanie jeżeli będziemy planowali zakup nowego pojazdu z autoryzowanej sieci sprzedaży. Firmom udzielającym leasingu zależy na tym, aby towary nabywane w ten sposób miały jak najwyższą jakość – a co za tym idzie, także i wartość.

Idąc dalej tym tokiem myślenia: jeżeli zdecydujemy się na samochód używany, większe szanse na akceptacje będzie miał wniosek, w którym zbywcą pojazdu będzie profesjonalny komis samochodowy. Przy pomocy tej formy finansowania raczej nie kupimy pojazdów od osób prywatnych.

Atrakcyjne dla innych

Wiąże się to z tym, że firmie leasingowej zależy na jak najprostszym zbyciu poleasingowego pojazdu. Często, kiedy chcemy nabyć w ten sposób atrakcyjne auto osobowe, bądź dostawcze możemy liczyć nawet na skorzystanie z uproszczonych procedur. Inaczej sprawa ma się w przypadku specjalistycznego sprzętu – leasingodawca nie chce ryzykować tego, że po wygaśnięciu umowy zostanie z drogimi urządzeniami, których nikt nie będzie chciał odkupić. Właśnie z tego powodu, jednymi z najpopularniejszych środków trwałych, w przypadku których możemy sięgnąć po leasing operacyjny są najczęściej auta, maszyny rolnicze bądź budowlane.

Nowe i wartościowe

Kolejnym elementem ocenianym przez firmy leasingowe jest wiek i wartość przedmiotów. Najchętniej podpisują umowy z tymi klientami, którzy kupują fabrycznie nowe urządzenia. W tym temacie zdarzają się pewne odstępstwa na rzecz środków trwałych, których wiek nie przekracza trzech lat. Podobnie z wartością przedmiotów. Ponieważ z inwestycja musi się zwrócić leasingodawcom, a samochody czy inne maszyny z wiekiem tracą na wartości – często minimalną ceną przedmiotów jest co najmniej 20 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.