Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Opel Combo Life - idealny samochód na wakacyjny wyjazd

  • Dodano: 2019-07-30 10:30

Wybór samochodu na wakacyjny wyjazd może okazać się niełatwym zadaniem. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników - w tym bezpieczeństwo, typ nadwozia, niskie spalanie, komfort jazdy i, oczywiście, cenę. Wybierając pojazd na urlop, nie można też zapomnieć o tym, że auto musi spełniać nie tylko wymagania kierowcy, ale wszystkich pasażerów. Dlaczego nowy Opel Combo Life będzie najlepszym wyborem z możliwych, o tym przekonasz się, czytając ten artykuł. 

Fakty przemawiają za nowym Oplem Combo Life

Pięć lub siedem miejsc, mnóstwo przestrzeni, dzięki której pomieścisz wszystkie bagaże oraz nowoczesne technologie zapewniające bezpieczeństwo i wysoki komfort jazdy – to zaledwie kilka zalet, które przemawiają za tym modelem.  

Miłośników wycieczek objazdowych lub liczną rodzinę, która planuje wakacyjny wyjazd, na pewno ucieszy imponująca przestrzeń bagażowa tego pojazdu. W wersji 5-miejscowej liczy ona 597 litrów, którą bez problemu powiększysz nawet do 2 126 litrów. Jak widzisz, zapełnienie nowego Opla Combo Life bagażami nie będzie prostym zadaniem. Jeśli jednak taka przestrzeń będzie dla Ciebie i Twoich bliskich za mała, możesz zdecydować się na model w wersji XL, dzięki czemu zyskasz kolejne 567 litrów.  

Imponującą przestrzeń bagażową samochód zawdzięcza elastycznemu systemowi foteli – w 3 rzędzie znajdziesz 2 dwa przesuwne fotele, które zawsze możesz wyjąć, jeśli potrzebujesz większej przestrzeni na bagaże. To, co jeszcze wyróżnia wnętrze, to praktyczna kanapa z oparciem dzielonym w proporcji 40/60 w drugim rzędzie. Fotele wyposażone są w system Isofix, dzięki któremu bez problemu zamontujesz fotelik dziecięcy. 

Bezpieczny wakacyjny wyjazd 

Komfortowa jazda oraz imponująca przestrzeń bagażowa, dzięki której zabierzesz w podróż wszystkie potrzebne rzeczy, to nie jedyne zalety nowego Opla Combo Life. Model posiada szereg systemów oraz zabezpieczeń zapewniających bezpieczną jazdę. Wymienić tutaj można m.in.: 

  • automatyczne hamowanie;
  • asystent pasa ruchu (układ utrzymania na pasie ruchu informuje kierowcę o zbyt częstym przekraczaniu linii i za pomocą delikatnego ruchu kierownicy sugeruje korektę);
  • adaptacyjny tempomat;
  • rozpoznawanie znaków (powiadamia prowadzącego pojazd o ograniczeniu prędkości, dzięki czemu ułatwia jazdę zgodną z przepisami); 
  • poduszki powietrzne;
  • wykrywanie zmęczenia kierowcy. 

Na szczególną uwagę zasługuje ten ostatni system, którego zadaniem jest wychwycenie oznak zmęczenia u kierowcy i zaalarmowanie go o tym za pomocą serii alertów dźwiękowych. Możliwe jest to dzięki analizie stylu jazdy, przykładowo, gdy po dwóch godzinach jazdy powyżej 65 km/h system zauważy, że kierowca zbyt często przekracza linie zajmowanego pasa, wtedy emituje serię dźwięków, które mają zwrócić prowadzącemu uwagę na ten problem. Jeżeli w ciągu 10 minut styl jazdy poprawi się, to układ wykrywania zmęczenia zmniejsza częstotliwość alertów. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.