Wiadomości z Rudy Śląskiej

Oprogramowanie wagowe – jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy?

  • Dodano: 2024-06-28 11:15

Nie ulega żadnej wątpliwości, że dobry program do wagi samochodowej może znacznie ułatwić pracę w Twoim przedsiębiorstwie. Pojawia się jednak pytanie: po czym można poznać, że takie oprogramowanie spełnia najwyższe standardy? Między innymi na nie postaramy się odpowiedzieć w tym tekście! 

Jak działa nowoczesne oprogramowanie do wag?

Wspiera ono pracę firmy na kilku różnych płaszczyznach. Warto pamiętać też o tym, że nie jest ono zarezerwowane jedynie dla wielkich, wyspecjalizowanych przedsiębiorstw, które działają w bardzo wąskim segmencie rynku. Dobry program do wagi samochodowej może wesprzeć pracę niemal każdego biznesu! 

Wystarczy, że pracujesz jako lokalny kurier świadczący usługi dla jednego dużego zleceniodawcy, lub że importujesz produkty z Azji, a następnie sprzedajesz je w naszym kraju lub na rynkach ościennych. Taka dedykowana aplikacja znacznie skróci cały proces, a więc pozwoli Ci skupić się na rozwoju swojej firmy – zapewni to na przykład oprogramowanie wagowe od GS Software.

W gronie beneficjentów takich narzędzi można też wskazać wybrane instytucje samorządu terytorialnego, na przykład służby komunalne, które odpowiadają za wywóz i utylizację tworzyw plastikowych. Z takiego programu do wag samochodowych skorzystają też PSZOK-i, czyli Punkty Selektywnych Zbiórek Odpadów Komunalnych.

Patrząc na rynek właśnie w taki, dość szeroki sposób, szybko można dość do wniosku, że dedykowany software do wag może realnie przysłużyć się grubo ponad stu tysiącom przedsiębiorstw działających w Polsce! 

Po tych cechach poznasz solidne oprogramowanie do wag!

Pamiętaj, że absolutnie kluczowa jest kompatybilność z jak największą ilością urządzeń. Nie przyda Ci się przecież aplikacja, która „nie dogada się” z wagą, jakiej używasz w firmie, prawda? Właśnie dlatego godne zaufania przedsiębiorstwa, jak GS Software w cenie zakupu oferują też optymalizację narzędzia pod praktycznie dowolną wagę. Znacznie zmniejsza to ryzyko złego pomiaru, którego konsekwencje mogłoby być opłakane w skutkach.

Wartością dodaną są też moduły, czyli dodatkowe funkcjonalności, które jeszcze bardziej poszerzają zakres działania aplikacji. Można tu wskazać na przykład na wsparcie dla:

  • rejestru BDO,
  • obsługi kwitów,
  • zarządzania wydrukiem, jego formatem oraz liczbą kopii,
  • różnych formatów plików – na czele z trybem eksportu do .csv,
  • drukowaniem tekstowym lub graficznym.

Na jakim komputerze powinno działać oprogramowanie do wag?

Wbrew pozorom to bardzo ważna kwestia. Na rynku nie brakuje zasobożernych rozwiązań, które mogą być zbyt obciążające dla starych komputerów PC, które wciąż pracują na przykład na magazynie w Twojej firmie. 

Warto więc zawczasu upewnić się, że twórca oprogramowania, jakie wybierzesz, zadbał o to, by to działało płynnie także na tych starszych, leciwych komputerach, które mają już spory przebieg. W tym miejscu również warto docenić polską firmę GS Software. Ich narzędzia do płynnej pracy potrzebują maszyny wyposażonej w:

  • procesor z rodziny Intel Core i3 (8 gen.) lub nowszy,
  • 4 GB pamięci RAM,
  • 200 MB miejsca na dysku twardym.

Jak na obecne czasy to wręcz minimalne wymagania systemowe. Większość smartfonów ma obecnie więcej pamięci RAM lub wydajniejszy procesor. Pamiętaj, by zweryfikować też, czy dostawca oprogramowania zapewnia w cenie choćby jedną darmową aktualizację. To kolejna kwestia, obok której nie należy przechodzić obojętnie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.