Wiadomości z Rudy Śląskiej

Osiedle Nowy Werdon powstanie jeszcze w tym roku!

  • Dodano: 2018-01-25 12:00, aktualizacja: 2018-02-01 12:25

Spółdzielnia MGSM Perspektywa buduje nowe osiedle mieszkaniowe w Rudzie Śląskiej - Wirku - "Nowy Werdon". Na jakim etapie jest budowa? Kiedy mieszkania zostaną oddane do użytku?

W miejscu, gdzie stały stare zabudowania w Wirku widzimy plac budowy i wznoszący się budynek. Przy ul. 1 Maja trwa realizacja I etapu inwestycji Spółdzielni Perspektywa - to budowa jednego z czterech planowanych budynków mieszkalnych osiedla Nowy Werdon. Blok ma 5 kondygnacji. Znajdzie się w nim 14 mieszkań. Metraż mieszkań dostosowano do potrzeb różnych klientów - znajdziemy tam lokale w wielkości od 28m2 do 108 m2!

Kiedy ma zostać ukończona budowa pierwszego z bloków nowego wireckiego osiedla? Na jakim etapie jest inwestycja?

Pierwszy z budynków „Nowego Werdonu” zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2018 roku. Obecnie realizowany jest tzw. stan surowy budynku. Zakończone zostały roboty żelbetowe do wysokości IV piętra i sylwetka budynku jest już widoczna. Wewnątrz trwają roboty murowe. Zamknięcie stanu surowego jest przewidziane na koniec I kwartału. Do maja zostanie wykończone  „pokazowe” mieszkanie. Pozwoli to potencjalnym klientom zobaczyć lokal w stanie przygotowanym do sprzedaży. - mówi Aleksandra Wilk, prezes MGSM Perspektywa.

Wiadomo, jakim problemem na osiedlach są dziś miejsca parkingowe. Spółdzielnia wychodzi naprzeciw przyszłym mieszkańcom i przewidziała budowę parkingów zarówno wewnątrz jak i wokół budynku.

Oprócz udogodnień dla dorosłych takich jak garaże czy parkingi znajdą się też tam elementy zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi zamieszkujących osiedle. Służyć temu będą zazielenione ogródki przynależące do niektórych mieszkań, a  także miejsce aktywności dla dzieci, czyli przestronny i bezpieczny plac zabaw.

Bezwzględnym atutem osiedla Nowy Werdon jest jego dogodna lokalizacja - blisko autostrady A4, terenów zielonych, szkół i centrum handlowego. Co jeszcze wyróżnia tę inwestycję?

Inwestycja różni się znacząco od innych realizowanych w okolicy. Oryginalnym, nowatorskim rozwiązaniem jest umieszczenie w jednej bryle budynku dwóch różnych rodzajów mieszkań. Otóż na dolnych kondygnacjach znajdować się będzie 5 mieszkań zaprojektowanych jako tzw. "szeregowiec". Będą  one miały niezależne wejścia z zewnątrz, własne garaże na parterze, dwie kondygnacje mieszkalne z dużymi tarasami i ogródkami dostępnymi z tarasów. Na wyższych kondygnacjach zaprojektowane są  "tradycyjne" mieszkania z wejściami z eleganckiej klatki schodowej, dodatkowo wyposażonej w windę. Wśród tych 9 mieszkań nie ma dwóch identycznych. Sposób wykończenia poszczególnych lokali daje przyszłym lokatorom możliwość wykazania się własną inwencją w zakresie ostatecznego wyglądu mieszkań. Zewnętrznym wyglądem budynek nawiązywać będzie do tradycyjnej na tym terenie zabudowy, przy jednoczesnych nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i materiałowych. - relacjonuje Aleksandra Wilk, przedstawiciel inwestora.

Mieszkania na Nowym Werdonie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Wciąż istnieje możliwość rezerwacji przez potencjalnych kupców. Spółdzielnia zaprasza na  stronę internetową (link), gdzie szczegółowo opisuje swoją inwestycję i zachęca do kontaktu w sprawie możliwości nabycia mieszkania.

Zobacz także