Wiadomości z Rudy Śląskiej

Polisa na życie dla emeryta - którą ofertę wybrać?

  • Dodano: 2019-10-08 06:45, aktualizacja: 2019-10-08 07:00

Jesteś na emeryturze i otrzymujesz należne Ci świadczenie. Masz jednak świadomość, że to zdecydowanie za mało w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Jeśli chcesz lepiej zabezpieczyć się w razie nieprzewidzianych sytuacji, z pomocą przychodzi polisa na życie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia.

Nawet, jeśli czujesz się doskonale i masz bardzo dobre wyniki badań, musisz liczyć się z większym ryzykiem zachorowania. Dlatego polisa na życie wydaje się być koniecznością – choćby po to, aby pokryć koszty leczenia. Ubezpieczenie może też stanowić finansowe zabezpieczenie przyszłości Twoich dzieci – w razie, gdyby Ciebie zabrakło.

Polisa na życie – na co zwracać uwagę?

Polisa polisie nierówna, ponieważ każde towarzystwo ubezpieczeniowe może nieco inaczej podchodzić do kalkulacji składki. Niemniej jednak trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pomogą w wyborze najbardziej optymalnej oferty.

  • Wiek ubezpieczonego

Nie każdy ubezpieczyciel pozwala na wykupienie polisy osobom w podeszłym wieku. W wielu przypadkach ubezpieczenie jest dostępne wyłącznie dla emerytów do 75 roku życia.

  • Wymóg badań stanu zdrowia

W związku z tym, że osoby starsze są bardziej narażone na choroby, niektórzy ubezpieczyciele wymagają przedstawienia zaświadczeń o stanie zdrowia. W efekcie mogą więc odmówić polisy, jeśli emeryt jest schorowany itp.

  • Suma ubezpieczenia

Jest to parametr, który decyduje o wysokości wypłacanego świadczenia. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe odszkodowanie lub świadczenie można otrzymać.

  • Zakres ochrony ubezpieczeniowej

To ważny aspekt, który pozwala na dopasowanie polisy do indywidualnych preferencji. Ubezpieczenie może obejmować nie tylko uszczerbek na zdrowiu czy śmierć (nie tylko swoją, lecz również małżonka, dzieci itp.), ale również pobyt w szpitalu, operacje.

  • Wyłączenia odpowiedzialności

Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela to ważna kwestia, ponieważ niektóre zdarzenia mogą nie być objęte ochroną.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule dostępnym na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/polisa-na-zycie-dla-emeryta-ktora-oferte-wybrac/84.html.

Jak porównać ubezpieczenia na życie?

Mimo że jesteś na emeryturze i masz sporo czasu, wcale nie musisz tracić go na samodzielne pozyskiwanie danych o ofertach ubezpieczeń. Wystarczy skorzystać np. z serwisu porownywarka-ubezpieczen.pl, aby otrzymać informację o konkretnych produktach ubezpieczeniowych.

Na czym to polega? Twoim zadaniem jest wypełnienie dostępnego formularza – chodzi o zaznaczenie konkretnych odpowiedzi. Pozwala to na oszacowanie indywidualnego ryzyka ubezpieczeniowego – na tej podstawie wyliczana jest wysokość składki.

Pamiętaj, że tylko podanie wiarygodnych danych na swój temat będzie skutkowało uzyskaniem kalkulacji najbardziej zbliżonej do ostatecznej oferty ubezpieczyciela. Warto bowiem mieć świadomość, że narzędzie podaje jedynie kalkulację, zaś ostateczna wysokość składki ustalana jest przez ubezpieczyciela już bezpośrednio.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.