Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pomoc dla rudzkich przedsiębiorców

  • Dodano: 2006-12-10 20:34
"Pomoc dla rudzkich przedsiębiorców"

Ruda Śląska postrzegana jest jako miasto typowo górnicze. Pięć kopalń oraz blisko 20 tys. osób pracujących w górnictwie, to elementy w znakomitej części budujące gospodarczy obraz naszego miasta. Jednakże od kilku lat rozpoczął się proces aktywnego wspierania przez samorząd lokalny małych i średnich przedsiębiorstw, które mają stać się w przyszłości alternatywnym źródłem zatrudnienia dla mieszkańców oraz motorem napędowym rozwoju miasta.

W 1996 roku powstała Rudzka Agencja Rozwoju „Inwestor”, a później Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości, Śląski Park Przemysłowy w tym momencie budowany jest Górnośląski Inkubator Technologiczny Ich zadaniem jest pobudzanie przedsiębiorczości obywateli oraz budowanie konkurencyjności firm już istniejących. Te instytucje powstały by pomagać rudzkim przedsiębiorcom. W ich ofercie są tereny inwestycyjne, szkolenia, pomoc w zdobywaniu środków unijnych, fundusz pożyczkowy, punkt konsultacyjny itd.

Stworzona została także Lokalna Strategia Zatrudnienia i Promocji Przedsiębiorczości, a od pewnego czasu rozpoczęły się starania, by także usługi świadczone przez Urząd Miasta nie stanowiły przeszkody dla działających przedsiębiorców. Wraz z przebudową witryny internetowej Urzędu tworzona jest także specjalna podstrona przeznaczona specjalnie dla prowadzących działalność gospodarczą.

Planowane są działania mające zinstytucjonalizować dialog pomiędzy firmami a władzą lokalną. Ma powstać Rudzkie Forum Gospodarcze, które umożliwi wymianę opinii, również pomiędzy samymi przedsiębiorcami. Pierwszym oficjalnym spotkaniem, na które zostaną zaproszeni przedsiębiorcy będzie panel dyskusyjny dotyczący działań wspierający innowacyjność oraz konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw (spotkanie będzie moderował pracownik Urzędu Marszałkowskiego Luk Palmen). Spotkanie odbędzie się w trzeciej dekadzie stycznia, szczegóły zostaną podane później.

Od kilku tygodni w każdą środę w Urzędzie Miasta (obok Biura Obsługi Mieszkańców) w godzinach 8.00 – 12.00 dyżuruje pracownik Punktu Konsultacyjnego – serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej porady!

Jeżeli mają państwo jakieś pomysły, sugestie, problemy związane z projektowaną stroną internetową, Urzędem Miasta, bądź innymi instytucjami proszę o kontakt.

Daniel Muc
Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. przedsiębiorczości
e-mail: danielmuc@wp.pl, tel. 501 668 234

 

Szanowni Państwo,

W związku z zaistniałą sytuacją pragniemy przeprosić wszystkich przedsiębiorców, którzy zgłosili się w dniu 05.12.2006r. na bezpłatną sesję informacyjną „Fundusze unijne dla polskich firm – dotacje dla przedsiębiorców w 2006 roku oraz w perspektywie drugiego okresu programowania w latach 2007-2013” do Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej. Zmiana miejsca spotkania nastąpiła z przyczyn niezależnych od organizatora. Pragniemy również podkreślić, iż brak potwierdzeń uczestnictwa z Państwa strony uniemożliwił nam indywidualne poinformowanie Państwa o zmianie lokalizacji.

Mając na uwadze potrzeby przedsiębiorców związane z pozyskiwaniem informacji o możliwości finansowania inwestycji z funduszy unijnych, prosimy osoby zainteresowane o kontakt na wskazane poniżej adresy i numery telefonów. W przypadku zainteresowania zorganizowane zostanie dodatkowe spotkanie informacyjne w późniejszym terminie.

   
                                           

Kontakt:
Rudzka Agencja Rozwoju „Inwestor” Sp. z o.o.
ul. Wolności 6, 41-700 Ruda Śląska
tel. 032 243-69-30; 032 248-77-86.
e-mail: inwestorrar@poczta.onet.pl; mkwiatosz@rarinwestor.pl.