Wiadomości z Rudy Śląskiej

Poznajemy interesujący świat z serią książeczek dla najmłodszych "Opowiem ci, mamo"

  • Dodano: 2021-03-11 13:30

Odkrywanie świata z dzieckiem to pasjonująca przygoda dla każdego rodzica. Niewielu jednak wie, jak zrobić to najlepiej oraz po jakie narzędzia warto sięgnąć. Na rynku znajdziemy bowiem wiele pomocy niezbędnych do osiągnięcia celu. Jednymi z nich są książki edukacyjne dla dzieci, które pomagają rozbudzić i napełnić naturalną ciekawość naszego dziecka. Idealnie sprawdzi się tutaj seria książek “Opowiem ci, mamo” Emilii Dziubak.

Naturalną ciekawość dzieci rozwijaj przy pomocy książek edukacyjnych

Dzieci w wieku 4 lat niezależnie od ich płci czy charakteru bardzo mocno zaczynają interesować się dość nietypowymi stworami- dinozaurami. Nie ma w tym nic dziwnego, są one duże, tajemnicze i bardzo często towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat w bajkach i książeczkach. To wszystko sprawia, że nasz maluch coraz mocniej interesuje się tym tematem, a my jako rodzice chcielibyśmy mu pomóc w zaspokojeniu swojej naturalnej ciekawości i pragnień. 

Nic prostszego! Na rynku znajdziemy niesamowicie wiele różnych pozycji, zarówno tych bardziej bajkowych, jak i również tych o walorach encyklopedycznych. Dla każdego małego dziecka najlepszym wyborem zawsze będzie książeczka zarówno o wielu ciekawych informacjach jak i o pięknych i wciągających ilustracjach. Dlatego też jeśli szukacie inspirujących historii tego typu to śmiało sięgnijcie ze swoim dzieckiem po książeczkę "Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury".

Seria książek edukacyjnych “Opowiem ci, mamo” to idealny sposób na zaciekawienie dziecka 

Książka ta ma bardzo niesamowitą oprawę wizualną, jak również zawiera dużą dozę ciekawostek i informacji. Fani prehistorycznych dinozaurów oraz ich rodzice dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy, między innymi tego, ile lat ma Ziemia, jak przed milionami lat rozmieszczone były na niej lądy oraz co stało się na jej powierzchni, że obecnie wszystko tak diametralnie się zmieniło. 

Umieszczone w książce “drzewo życia” zawiera charakterystyki tych prehistorycznych stworów również z ich podziałem,  również na te żywiące się roślinami, mięsem, ale także te żyjące w powietrzu, w wodzie czy lądzie. To ogromny zbiór wielu różnych niebanalnych ciekawostek na ich temat, który pozwoli na długo zainteresować nasze dziecko i sprawić, że będzie ono chętnie i często wracać do książeczki, aby na nowo poznawać coraz to nowe przygody swoich ulubionych bohaterów. 

Dlatego też jako rodzic bez obaw podaruj dziecku tę piękną książkę, która pozwoli zachwycić i zainteresować nie tylko tych najmłodszych, ale również i starszych.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.