RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pozycjonowanie lokalne - zbuduj świadomość i rozpoznawalność swojej firmy w okolicy

  • Dodano: 2022-03-21 09:15, aktualizacja: 2022-03-22 08:34

W erze dominacji Internetu niemal wszyscy zaczęli korzystać z cyfrowej przestrzeni do promowania swoich usług i produktów. Konkurencja jest bardzo duża, dlatego warto podjąć szereg działań, dzięki którym mocno zwiększymy nasze szanse na odniesienie sukcesu i przyciągnięcie nowych klientów. Jednym z działań, które warto przeprowadzić jest pozycjonowanie lokalne.

  • Działania pomagające zdobyć potencjalnych klientów

  • Lokalne SEO - pozycjonowanie lokalne i wynikające z tego korzyści

SEO lokalne to obecnie jedno z kluczowych działań pomagających w prowadzeniu wielu biznesów i docierania do grupy docelowej.

Działania pomagające zdobyć potencjalnych klientów

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje działania w sieci stały się bardziej skuteczne, z pomocą przychodzą agencje specjalizujące się w różnych działaniach przeprowadzanych w świecie cyfrowym. Do przeprowadzanych przez nie działań należą m.in. budowanie jak najlepszej widoczności stron www.

Dobre agencje (np. https://getnoticedagency.pl/pozycjonowanie/pozycjonowanie-lokalne/) doskonale wiedzą, jak skutecznie wykorzystywać marketing do kreowania wizerunku Twojej marki. W tym celu podejmują różne działania i wykorzystują różnorodne narzędzia SEO będące w tym przypadku kluczem do sukcesu naszej strony www i prowadzonego biznesu. W końcu wspieranie realizacji wyznaczonej strategii przyczynia się do zwiększonej użyteczności strony internetowej. Przedsiębiorcy, którym zależy na skuteczniejszym promowaniu swoich usług w sektorze, po którym poruszają się ich klienci i lepszej sprzedaży, powinni również zwracać uwagę na kanały społecznościowe, w których drzemie duży potencjał. Codziennie ogromna ilość osób spędza czas w social mediach i zdecydowanie warto to wykorzystać przy prowadzeniu biznesu.

Lokalne SEO - pozycjonowanie lokalne i wynikające z tego korzyści

Jednym z działań wpływających na zwiększenie widoczności witryny jest lokalne pozycjonowanie strony, które jest bardzo ważnym działaniem w kontekście skutecznego prowadzenia działalności. Zastanawiasz się dlaczego warto się na nie zdecydować? Powodów jest kilka, m.in.:

  • Pokazanie się klientom z Twojej okolicy. Pozycjonowanie lokalne jest szansą na zyskanie dużego grona nowych klientów. Dzięki zajęciu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania na frazy związane z miejscowością lub regionem, w jakim działasz, możesz docierać do osób, które tam mieszkają, oraz turystów, którzy akurat potrzebują skorzystać z Twoich usług lub produktów;

  • Szybkie znalezienie i poznanie. Dzięki lokalnemu SEO wizytówka firmy trafia do Google i jest widoczna mapie. Sprawia to, że potencjalni klienci będą mogli łatwo odnaleźć naszą firmę i za jednym kliknięciem uzyskają numer telefonu, adres oraz link do strony. W ten prosty sposób klient zdobywa wszystkie informacje potrzebne do skontaktowania się z Tobą;

  • Wyprzedzanie konkurencji i zwiększanie zysków. Rozpoczęcie kampanii pozycjonowania lokalnego już teraz pomoże zdobyć lepsze pozycje w Google od innych firm z Twojego regionu. Pokazanie się potencjalnym klientom i przekonanie do swojej oferty pozwoli odebrać ich bezpośredniej konkurencji;

  • Zbudowanie świadomości i rozpoznawalności firmy w okolicy. Im częściej odbiorcy będą mieli styczność z Twoją stroną i nazwą Twojej firmy w sieci, tym większa będzie szansa, że ją zapamiętają. Dzięki temu w razie potrzeby będą chcieli skorzystać z usług, które świadczymy. Lokalne SEO jest świetnym sposobem budowania świadomości marki w okolicy i zwiększania jej rozpoznawalności. Jest to bardzo dobre dopełnienie tradycyjnego marketingu szeptanego.

Lokalne pozycjonowanie wymaga stosunkowo niewielkiego nakładu finansowego, a dobrze prowadzone, przynosi duże zyski. Masz małą lub średnią firmę zakorzenioną w konkretnym miejscu? Lokalne SEO to doskonała propozycja dla Ciebie. Skupiając się na lokalnym rynku, nie musisz konkurować z ogólnopolskimi markami, więc Twój próg wejścia w SEO jest ustawiony naprawdę nisko.

Jeśli zastanawiałeś się lub nadal zastanawiasz w jaki marketing zainwestować, pozycjonowanie regionalne SEO jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Wymiernie i długotrwałe korzyści, większa ilość klientów i zwiększona rozpoznawalność na miejscowym rynku to tylko niektóre czynniki w przypadku pozycjonowania lokalnego, które szybko przełożą się na większe zyski Twojej działalności.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.