RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożyczki ratalne online - jak szybko i wygodnie ubiegać się o pożyczkę?

  • Dodano: 2021-11-22 07:30, aktualizacja: 2021-11-22 07:32

Brak pieniędzy w domowym budżecie lub konieczność sfinansowania dużych i niespodziewanych wydatków to dla wielu osób poważny problem. Mało kto bowiem dysponuje oszczędnościami, dzięki którym takie problemy finansowe przestaną istnieć. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być pożyczka. Aby ją otrzymać, nie trzeba chodzić do banków, składać wniosków i oczekiwać na pozytywną decyzję. Dużo łatwiejsza do otrzymania jest pożyczka online. Wszelkie formalności związane z jej otrzymaniem można załatwić przez Internet i bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić?

Pożyczka online. Pieniądze można otrzymać już chwilę po wysłaniu wniosku

Otrzymanie pożyczki online jest prostsze, niż wielu osobom się wydaje. Wniosek o pożyczkę można wysłać przez Internet. Jego wypełnienie zajmuje tylko chwilę. Co ważne, z poziomu strony internetowej można nie tylko wysłać wniosek, ale i upewnić się jakiej wysokości raty będzie trzeba płacić. Klient, który jest zainteresowany pożyczką online, sam może wybrać jej wysokość i czas spłaty. Trzeba jednak pamiętać, że minimalny okres kredytowania to 61 dni.

Oczywiście nie każdy może taką pożyczkę otrzymać. Przyszli pożyczkodawcy są sprawdzani w bazie BIK. Nie oznacza to oczywiście, że każdy, kto ma nieco gorszą historię w BIK z góry jest skreślany. Każdy przypadek analizowany jest indywidualnie. Przyszli pożyczkodawcy z bardzo złą historią w BIK muszą się oczywiście liczyć albo z decyzją odmowną, albo z pożyczką, ale mniejszej wysokości niż oczekują.

Pożyczka - nie tylko dla zatrudnionych na etacie

Największą szansę na otrzymanie pożyczki mają oczywiście osoby z dobrą historią w BIK i osiągające stałe dochody. Nie oznacza to jednak, że brane pod uwagę są tylko osoby pracujące na etacie. Pożyczki online dostępne są także dla osób, które uzyskują dochody z innych źródeł, także pracujące na umowie zleceniu czy też emeryci i renciści. Odpowiadając na pytanie o źródła dochodów, trzeba udzielić prawdziwych odpowiedzi, informacje te mogą być bowiem weryfikowane. Zobacz ofertę pożyczek ratalnych online w Saverium, gdzie wypełanijąc jeden prosty wniosek, otrzymasz kilka personalizowanych ofert pożyczek pozabankowych.

Potwierdzanie danych i udzielanie pożyczki

Potwierdzanie danych przyszłego pożyczkobiorcy i wypłata pożyczki także odbywa się przez Internet. Nie ma więc potrzeby chodzenia do biura pożyczkodawcy, przedstawiania dokumentów. Pieniądze — pod warunkiem przyznania pożyczki — wypłacane są na wskazane konto bankowe, oczywiście też potwierdzone. Wiele zależy oczywiście od przelewów między bankami, najczęściej jednak pożyczkobiorca otrzymuje je już chwilę po akceptacji wniosku o pożyczkę.

Jak spłacać pożyczkę online?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by kolejne raty spłacać zgodnie z terminami. Wszelkie opóźnienia spowodują bowiem naliczanie odsetek, a większe opóźnienia mogą doprowadzić do windykacji komorniczej i dużych dodatkowych koszów. Samo spłacanie pożyczki udzielonej online odbywa się w dokładnie taki sam sposób jak jej przyznawanie, czyli przez Internet. Pożyczkobiorca kolejne raty pożyczki wysyła zgodnie z terminami spłat na wskazane konto bankowe. Spłacając pożyczkę warto pamiętać, że z uwagi na czas przelewów między bankami, pieniądze na konto pożyczkodawcy mogą trafić na drugi dzień. Dobrze jest zatem płacić raty na dzień przed upływem terminu, za dzień spłaty raty uważa się bowiem dzień, w którym pieniądze znajda się na koncie pożyczkodawcy nie zaś dzień wysyłki przelewu bankowego.

Zobacz także: Kredyt odnawialny - najważniejsze informacje

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.