Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożyczki z Unii Europejskiej na start - co warto wiedzieć na ich temat?

  • Dodano: 2021-04-28 14:15

Pierwsze kroki z własnym biznesem zawsze są tymi trudnymi - przede wszystkim pod względem finansowym. Wiele rzeczy się nie posiada, a wielu potrzebuje się do prowadzenia własnej firmy. Skąd zatem pozyskać tego typu środki szybko i na opłacalnych dla siebie warunkach? Odpowiedzią na to pytanie może być tak zwana pożyczka unijna na start. Zachodniopomorskie, łódzkie, warmińsko-mazurskie - to tylko niektóre z województw, z których firmy mogą się o takową starać. Ale jakie korzyści tak naprawdę towarzyszą sięgnięciu po nią? Kto jest w stanie pomóc w pozyskaniu tego typu pożyczki? Na tych dwóch rzeczach zamierzamy skupić się w dzisiejszym wpisie.

 

Pożyczka unijna na start - dlaczego warto po nią sięgnąć?

Słowo pożyczka - wcale niebezpodstawnie - przez wielu ludzi kojarzone jest z czymś negatywnym i mało opłacalnym. Czymś, czego zaciągnięcia żałuje się przez wiele następnych lat. Zgoła odmiennie ma się to jednak w kontekście przedsiębiorców oraz pożyczek pochodzących z Unii Europejskiej. Zaciągnięcie takowych jest w stanie otworzyć im furtkę do błyskawicznego rozwoju i pozwolić im przeznaczyć pozyskane środki na wszystko to, co przyczyni się do szybszej i efektywniejszej realizacji ich własnych pomysłów. Jakie są największe zalety pożyczek unijnych? Do tych najbardziej zauważalnych i zdecydowanie najczęściej docenianych przez samych przedsiębiorców zaliczyć można między innymi:

  • bardzo niskie oprocentowanie - większość udzielanych tego typu pożyczek zamyka się w obrębie kilku dziesiętnych procenta - choć zależy to od konkretnego regionu, w którym działa przedsiębiorca, zawsze jest to niewiele (maksymalnie pięć procent w skali roku);
  • długi okres spłaty - pozyskaną od Unii Europejskiej pożyczkę można spłacić nawet w pięć lat (choć zdarzają się również przypadki, że jest ona udzielana na nieco dłużej), co sprawia, że na pewno będzie się miało czas na swobodne gospodarowanie pozyskanymi za jej pośrednictwem środkami;
  • możliwość karencji w spłacie - ta może wynieść nawet rok (tutaj również jest to uzależnione od konkretnego regionu).

Co bardzo ciekawe, wiele regionów Polski pozwala na umorzenie części zaciągniętego w ramach środków unijnych kapitału. Nie tylko więc na tym się nie straci, ale i zyska.

Co tak właściwie jest w stanie przynieść pożyczka unijna? Przede wszystkim możliwość podjęcia się różnego rodzaju inwestycji. Młodzi przedsiębiorcy najczęściej nie dysponują nawet podstawowym sprzętem umożliwiającym im codzienne działanie. Drukarka, komputer, ksero - to wszystko trzeba nabyć. Można to zrobić za pośrednictwem środków unijnych. Te jest się jednak w stanie przeznaczyć na wiele więcej rzeczy, w tym między innymi na własnych pracowników, ale i na rozwój różnego rodzaju pomysłów, których realizacja bez dodatkowych źródeł finansowych nie byłaby możliwa. Pożyczka unijna na start to zatem świetna opcja - jakkolwiek by na to nie patrzeć.

 

Kto jest w stanie pomóc w pozyskaniu pożyczki unijnej na start?

Naturalnym jest, że chcąc pozyskać pożyczkę z Unii Europejskiej na start własnego przedsiębiorstwa swoje pierwsze kroki kieruje się ku Internetowi i poczytaniu, jakie warunki trzeba w tym celu spełnić, jaki może być cel takiej pożyczki oraz kiedy tak właściwie otrzyma się odpowiedź, czy się ją dostało. Samo to może przyprawić o ból głowy i choć może być wykonane w pełni samodzielnie, bardzo często poświęcany na to czas byłoby się w stanie wykorzystać znacznie lepiej - chociażby na rozwój własnego biznesu. Właśnie dlatego warto sięgnąć po pomoc z zewnątrz - firmę pokroju Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, która w tym wszystkim pomoże.

Tego typu firma posiada olbrzymie doświadczenie w pozyskiwaniu środków unijnych, w związku z czym jest w stanie doradzić, w jaki sposób przygotować wniosek, by dostać jak najkorzystniejszą pożyczkę. Na bazie swojego rozeznania na rynku jest też w stanie podpowiedzieć wiele rozwiązań pozwalających jeszcze lepiej wykorzystać program przyznawania owych pożyczek i umożliwiających uzyskanie jeszcze więcej na całym procederze. Skorzystanie z usług tego typu firmy zazwyczaj nic nie kosztuje, a jest w stanie przynieść całe mnóstwo wymiernych korzyści. Takich, które z pewnością okażą się być cennym kopem na start.

 

Podsumowanie

Podczas gdy wielu przedsiębiorców aktywnie zastanawia się nad tym, skąd pozyskać środki na start swojego własnego biznesu, odpowiedź na to pytanie jest naprawdę prosta. Jest nią pożyczka unijna na start. Zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie - mogą ją pozyskać firmy z każdego rejonu Polski. Jest ona przy tym udzielana na mocno preferencyjnych warunkach, przy czym nie jest trudno ją otrzymać. Tak długo, jak tylko przeznaczy się ją na rozwój firmy (w bardzo szerokim tego wyrażenia znaczeniu), można liczyć na pochodzące z niej korzyści. Warto przy tym wiedzieć, że w jej pozyskiwaniu nie trzeba być samemu. Olbrzymią pomocą może w tym przypadku okazać się Internet, ale i firma pokroju Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, która na co dzień zajmuje się pomaganiem młodym biznesmenom w pozyskaniu funduszy na rozwój ich własnych pomysłów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.