Wiadomości z Rudy Śląskiej

Praktyczne systemy bezprzewodowej ochrony obwodowej

  • Dodano: 2021-05-27 15:45, aktualizacja: 2021-08-10 10:23

Technologia inteligentnych detektorów opiera się na aktywnych systemach bezprzewodowych RFID, ale uzupełnia ją szereg dedykowanych czujników i sztuczna inteligencja. Nasza firma zajmuje się dystrybucją innowacyjnych rozwiązań teletechnicznych a oferowane przez nas i najczęściej używane są wyrafinowane czujniki. Obejmują one czujniki wstrząsów, pochylenia, ruchu i bezruchu, a także czujniki wykrywające osobę przechodzącą przez ogrodzenie lub osobę przekraczającą siatkę ogrodzenia.

Nowoczesne systemy monitorowania

System ochrony obwodowej RFID służy do monitorowania ruchu osób wewnątrz i na zewnątrz budynków, a także do monitorowania bezpieczeństwa pracowników za pomocą osobistych detektorów RFID. Są one w stanie wykryć osobę leżącą lub nieruchomą lub osobę spadającą z wysokości, a także wezwanie SOS. Ochrona obwodowa https://rcse.pl/varya-perimeter/ służy także do kontroli bezpieczeństwa pracowników za pomocą standardowych telefonów komórkowych z zainstalowaną aplikacją zabezpieczającą.

Szybki montaż i demontaż pozwala na zastosowanie systemu zarówno na obiektach stacjonarnych, jak i do zabezpieczenia obrzeża magazynów tymczasowych, parkingów, placów budowy, a także podczas różnego rodzaju imprez. Ochrona obwodowa to system wielokrotnego użytku, co czyni go opłacalnym rozwiązaniem. Brak ruchomych części mechanicznych w konstrukcji czujników eliminuje prawdopodobieństwo ich zużycia i zwiększa żywotność układu przy zachowaniu początkowych charakterystyk. Każdy czujnik raz dziennie wykonuje procedurę autodiagnostyki i powiadamia operatora o wszelkich odchyleniach od normalnego stanu, w tym o spadku poziomu naładowania akumulatora.

Praktyczne systemy ochrony bezprzewodowej

System bezprzewodowy ochrony obwodowej nie jest podatny na wyładowania wysokiego napięcia podczas burzy, nie boi się zwarć i nie wymaga instalacji dodatkowych zabezpieczeń. W przypadku awarii jednego z czujników sygnał w linii przesyłany jest do następnego na odległość do 20 metrów. Taki system jest najważniejszą granicą systemu bezpieczeństwa, ponieważ w przeciwieństwie do systemów ochrony na terenie obiektu i wewnątrz budynków, które w rzeczywistości rejestrują zdarzenie, które już miało miejsce, ochrona obwodowa pozwala temu zapobiec. W zależności od warunków użytkowania system ochrony obwodowej może być zbudowany na czujnikach o różnych zasadach działania, a do niedawna najczęściej stosowanym rozwiązaniem było używanie różnego rodzaju czułych kabli instalowanych na ogrodzeniu. Jednak ostatnio coraz szersze zastosowanie zyskują systemy zabezpieczeń ogrodzeniowych oparte na dyskretnych czujnikach drgań.

Na konkretne części ogrodzenia montowane są detektory FLA, których zadaniem jest odnotowywanie wszystkich drgań na siatce czy furtce. Chodzi o: nachylenia, wstrząsy, przejścia przez ogrodzenie, podejmowanie działań w celu uszkodzenia czujnika czy siatki. Oferowane przez naszą firmę detektory nie potrzebują okablowania a wszystkie wiadomości alarmowe przekazywane są kolejno aż do chwili ich odebrania przez centralę FLU. Jeżeli nastąpi utrata transmisji z określonym detektorem, spowoduje to przeskok przesyłania danych na następny – jumping. Poprawność działania ochrony obwodowej jest sprawdzana za pomocą autokontroli, co 24 godziny.

Dyskretne systemy wibracyjne

Tradycyjne systemy zabezpieczeń obwodów, które są oparte na wrażliwych kablach układanych wzdłuż ogrodzenia, mają jedną ważną wadę - złożoność opracowania algorytmu analizy sygnału. Który nie może dokładnie określić miejsca aktywacji i odróżnić rzeczywistą próbę penetracji od innych wpływów (opady, porywisty wiatr, prace budowlane itp) w pobliżu.

W systemie ochrony obwodowej dyskretnej czyli bezprzewodowej poszczególne czujniki drgań niezależnie sterują segmentami ogrodzenia i poprzez wspólną magistralę przekazują do sterownika informację o wykrytym rodzaju uderzenia. Administrator analizuje informacje otrzymane ze wszystkich czujników i podejmuje ostateczną decyzję o charakterze wpływu. Przykładowo, po otrzymaniu alarmu na dużej liczbie czujników w jednej strefie w tym samym czasie, kontroler może stwierdzić, że był to efekt silnego podmuchu wiatru.

Oferowana przez naszą firmę bezprzewodowa ochrona obwodowa https://www.bluescity.pl/gdzie-mozna-zastosowac-ochrone-obwodowa/ Varya Perimeter jest obecnie najbardziej zaawansowana wśród systemów sprzętu do ochrony obwodowej, korzystającej z czujników drgań RFID. Wszystkie zastosowane czujniki kontrolują swoją część ogrodzenia i przekazują dane o wykrytym rodzaju uderzenia do sterownika wykorzystując do tego wspólny kanał bezprzewodowy. Bezprzewodowe czujniki drgań RFID instalowane są na ogrodzeniu i ustanawiają ciągłą pętlę alarmu bezpieczeństwa. Każdy czujnik posiada własny, unikalny identyfikator w systemie. Rodzaje ogrodzeń: siatka, profile z prętów, blachy, tektury falistej, poliwęglanu i innych materiałów. Ochrona obwodowa jest odporna na fałszywe alarmy gwarantując najwyższą jakość ochrony. Jest w stanie zidentyfikować każde działania zmierzające do demontażu detektorów i uszkodzenia ogrodzenia. Może być wykorzystywana nawet na terenie obiektów wojskowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.