Wiadomości z Rudy Śląskiej

Silesia Future z biegowymi aktywnościami

  • Dodano: 2022-08-24 07:15, aktualizacja: 2022-08-29 13:39

Ruda Śląska stanie się w niedzielę 28 sierpnia prawdziwym miastem biegowym.

Wydarzenie „Bieg Silesia Future” na obiekcie Slavii będzie doskonałą okazją, aby popularyzować zdrowy i aktywny styl życia wśród osób w różnym wieku.

Z inicjatywy Stowarzyszenia EcoSport, przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, przeprowadzona zostanie ogólnodostępna impreza z wieloma atrakcjami w programie. Te najważniejsze dotyczą bez wątpienia aspektu sportowego wydarzenia, które w niedzielę 28 sierpnia rozpocznie się o godzinie 14:00.
„Bieg Silesia Future” w Rudzie Śląskiej to przede wszystkim aktywności biegowe z elementami przełajowymi, odpowiednio dostosowane do wieku biorących w nich udział dzieci i młodzieży. Emocji i dobrej zabawy dostarczą z całą pewnością również biegi rodzinne. Dostępne dla chętnych będą poza tym liczne strefy sportowe – z rowerkiem stacjonarnym, bramkami, tyczkami umożliwiającymi imitację narciarskich ruchów czy trickboardem z ciekawą próbą zachowania równowagi. Najmłodsi skorzystają w trakcie aktywnego popołudnia z dmuchańców, dorośli ze specjalnie przygotowanej trasy nordic walking.

Każdy, kto zdecyduje się przystąpić do „Biegu Silesia Future” otrzyma okolicznościowy medal. Przyznawane będą także upominki i nagrody rzeczowe. Kilka godzin eventu na obiekcie Slavii Ruda Śląska upłynie zapewne uczestnikom szybko, ale wrażeń wyniosą z niego bez liku. Skutecznie zrealizowane zostaną dzięki temu założenia związane z popularyzacją aktywnego spędzania czasu, w tym poprzez bieg jako najprostszą formę rekreacji, integracją różnych środowisk czy propagowaniem infrastruktury sprzyjającej uprawianiu sportu.
 

Silesia Future z biegowymi aktywnościami

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.