Wiadomości z Rudy Śląskiej

Stylowo i na najwyższych obrotach, czyli drukarka fiskalna Novitus HD II Online

  • Dodano: 2021-12-28 08:30, aktualizacja: 2022-01-10 08:49

Bez względu na to, czy chodzi o sprzedaż towarów, czy świadczenie usług – przedsiębiorcy mierzący się z wyzwaniami wymagającego biznesu potrzebują odpowiednio zaawansowanych technologii. Mowa również o urządzeniach rejestrujących, wyróżniających się pod względem wysokości parametrów, wydajności pracy czy bazy dostępnych funkcji. I choć na rynku znajdziemy takie rozwiązania – pojawia się pytanie, czy potrafią one łączyć efektywność sprzedaży z jej atrakcyjnością? Zadbać również o wizualny aspekt biznesu? Owszem – jeden z najnowszych modeli marki Novitus, drukarka fiskalna HD II Online, pokazuje, jak to się robi.

Kontynuacja sprawdzonych i cenionych funkcjonalności

Przywołanie tytułowego modelu w kontekście zaawansowanych technologii sprzedaży nie jest nieuzasadnione. W końcu mówimy o urządzeniu rejestrującym, które stanowi przedłużenie nowoczesnych, sprawdzonych rozwiązań, uznanych przez szerokie grono przedsiębiorców. Już dawniejsza wersja drukarki fiskalnej, czyli HD E z elektroniczną kopią paragonów, cieszyła się dużym zainteresowaniem właśnie dlatego, że była w stanie odpowiedzieć na szczególne potrzeby użytkowników oraz wysokie wymagania biznesowe. W rezultacie, powstał model dostosowany do najnowszych standardów techniczno-prawnych, czyli systemu fiskalizacji online. Potem jednak na rynku technologii sprzedaży pojawiła się kolejna odsłona tej drukarki rejestrującej. Novitus HD II Online jest jeszcze nowocześniejsza, a pod pewnymi względami ustala wręcz nowe granice wydajności. Najnowsza wersja urządzenia stanowi więc potwierdzenie podążania z duchem czasów, dowód rozumienia aktualnych trendów i potrzeb w kontekście prowadzenia działalności handlowych oraz usługowych.

Gotowa na online... i Twoje preferencje użytkowe

Zasadniczą kwestią w przypadku opisywanej technologii sprzedaży jest pełna gotowość do działania w ramach systemu online. Oznacza to m.in., że urządzenie zostało wyposażone w pamięć chronioną, która bezpiecznie gromadzi w wersji cyfrowej istotną dokumentację firmy – np. kopie wystawionych paragonów czy zrealizowane raporty dobowe. Co jednak szczególnie istotne, Novitus HD II Online gwarantuje automatyczne przesyłanie danych przez internet do Centralnego Repozytorium Kas (dotyczących ewidencji obrotu, wystawionych raportów fiskalnych czy wykonywanych przeglądów technicznych). A to – choćby przez wzgląd na funkcjonujące przepisy prawne – coraz częściej staje się podstawowym warunkiem wyboru technologii sprzedaży. Warto jednak zaznaczyć, że – jeśli chodzi o pracę w ramach systemu online – użytkownik tego urządzenia ma do dyspozycji różne opcje.
- Model Novitus HD II Online oferuje użytkownikowi kilka rozwiązań w zakresie transmisji wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas. Drukarka rejestrująca w swojej standardowej wersji zapewnia przesyłanie informacji za pośrednictwem interfejsu Ethernet, po podłączeniu do firmowej sieci LAN. Ponadto, można rozbudować jej funkcjonalność o opcjonalny moduł Wi-Fi lub GSM. W rezultacie, HD II Online pozwala też na bezprzewodową komunikację internetową z CRK. Użytkownik drukarki fiskalnej zyskuje więc łatwość integracji technologii sprzedaży z rozwiązaniami dostępnymi w jego firmie czy po prostu wybór preferowanego sposobu transmitowania danych – tłumaczy Marcin Ciechowicz, ekspert z Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Drukarka fiskalna online stworzona do intensywnej pracy

Najlepiej o możliwościach drukarki fiskalnej online Novitus świadczą jej parametry użytkowe i dostępne funkcje. Zacznijmy więc od jednego z istotniejszych dla każdego przedsiębiorstwa – bazy PLU. Opisywana technologia pozwala bowiem na obsługę aż do 1 miliona pozycji towarowych, zdefiniowanych w programie sprzedażowym. Wrażenie robi również szczególnie szybki mechanizm drukujący. Wystawia on bowiem dokumenty z prędkością aż 54 linii tekstu na sekundę. W dodatku, zamontowany obcinacz estetycznie odcina wszystkie wydruki. Czym jeszcze charakteryzuje się najnowsza wersja modelu marki Novitus?

Drukarka rejestrująca Novitus HD II Online to odpowiedź na wysokie wymagania współczesnych działalności handlowych i usługowych.

HD II Online, w stosunku do swojej poprzedniczki, posiada jeszcze mocniejszy procesor oraz dwukrotnie większą pamięć RAM. Ponadto, jeśli chodzi o mechanizm drukujący urządzenia fiskalnego, warto wspomnieć o bardzo łatwej instalacji rolki papieru termicznego o szerokości 57 lub 80 mm i długości nawet 100 m. Może ona posłużyć do niezwykle szybkiego wystawiania paragonów, faktur VAT oraz wielu formatów dokumentów niefiskalnych. Co więcej, na wydrukach mogą znaleźć się dodatkowe elementy, jak NIP nabywcy, kody QR, logotyp działalności czy jedna z ponad 1000 zdefiniowanych grafik. W połączeniu z obsługą tak pokaźnej bazy towarowej i różnymi standardami komunikacyjnymi, czyni to z modelu HD II Online drukarkę fiskalną odpowiednią dla wymagających przedsiębiorstw – stwierdza Marcin Ciechowicz z PCKF.

W kontekście wspomnianych standardów komunikacyjnych trzeba powiedzieć o tunelowaniu transmisji pomiędzy portami. Umożliwia to połączenie drukarki fiskalnej online Novitus z innymi urządzeniami sprzedażowymi. A dodatkowe wsparcie w zakresie intensywnego użytkowania HD II Online zapewnia wbudowany akumulator, pozwalający na ciągłość realizacji transakcji nawet przy nagłej awarii prądu.

Eleganckie rozwiązania oraz ich praktyczny wymiar

Mówiąc o modelu HD II Online, nie można przejść obojętnie obok jego konstrukcji. I nie chodzi wyłącznie o stosunkowo skromne gabaryty urządzenia, solidną jakość wykonania czy stylowy design. Drukarka rejestrująca HD II Online dysponuje czytelnym, kolorowym wyświetlaczem, który może stanowić część jej konstrukcji bądź występować w formie osobnego, wolnostojącego ekranu. Takie rozwiązanie w ogromnym stopniu ułatwia aranżację idealnego dla danej firmy stanowiska obsługi klientów. Zresztą sam wyświetlacz HD II Online również zasługuje na uwagę. Nie ogranicza się bowiem do przejrzystego informowania klientów o postępach w przebiegu transakcji. Umożliwia też emitowanie grafik, specjalnych powiadomień czy nawet filmów promocyjnych. W ten sposób eleganckie rozwiązania przekładają się bezpośrednio na odbiór marki stosującej opisaną technologię sprzedaży, a także na komfort prowadzenia sprzedaży nawet przy dużym natężeniu ruchu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.