Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świetne pomysły na bajkowe wnętrze pokoju dziecka

  • Dodano: 2020-02-28 06:45, aktualizacja: 2020-02-28 06:48

Niezależnie od tego ile dziecko ma lat, urządzanie dla niego pokoju jest prawdziwą frajdą. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę jego preferencje, które ma już od najmłodszych lat.

Zatem pokój niewątpliwie można wypełnić naklejkami ściennymi z ulubionymi bohaterami kreskówek, czy urokliwymi zwierzątkami, a także wybrać wielofunkcyjne meble dziecięce, które będzie mógł użytkować bardzo długo. Bardzo istotny jest również podział pokoju na strefy, w ten sposób można zapewnić ergonomię. Zatem, jak urządzić bajkowe wnętrze pokoju dziecka?

Dodatki, których nie może zabraknąć

W pokoju dziecka bezpieczne meble o wyoblonych kształtach, w klasycznych jasnych kolorach, od brązów do szarości są bardzo ważne. Jednak równie istotne są dodatki, a przede wszystkim zabawki. Aby uczyć dziecko porządku warto zainwestować w drewnianą skrzynię, która także może służyć do zabawy, wystarczy wybrać model na kółkach. Poza naklejkami ściennymi na ścianach mogą pojawić się fotoplakaty. Te z malowniczymi krajobrazami sprawdzą się w bajkowym pokoju małego podróżnika. A są na tyle uniwersalne, że z pewnością kiedy dziecko podrośnie i będzie nastolatkiem nie zrezygnuje z takiej dekoracji.

Wybieramy meble do bajkowego pokoju

Dziewczynki lubią bawić się w dom, a chłopcy w Indian, dlatego można wykorzystać zainteresowania dziecka i połączyć strefę wypoczynku ze strefą zabawy. Łóżko w kształcie domku czy tipi w stylu skandynawskim może być doskonałym wyborem. Są minimalistyczne, a jednocześnie pozostawiają wielkie pole do popisu jeśli chodzi o dekoracje, zarówno koce i poduszki, jak i zwiewne baldachimy. Można także zdecydować się na wielofunkcyjne meble do pokoju dziecka. Połączenie łóżka piętrowego, które można przemienić w statek piratów z komodą i biurkiem to jest to! Sprawdzą się także niskie komody, które w pokoju małej dziewczynki mogą pełnić funkcję toaletki, wszak to co lubi najbardziej, to naśladować swoją mamę. Wystarczy dobrać odpowiednie siedzisko, najlepiej małe krzesło.

Najlepsze bajki „rodzą się” w snach

Jak wiadomo sen jest bardzo istotny dla każdego dziecka, wszak to on wpływa na jego prawidłowy rozwój. Jednak dla dzieci najpiękniejsze są marzenia senne. Przygody, które mogą przeżywać niczym bohaterowie ulubionych bajek. Istotne znaczenie dla jakości snu ma oczywiście wystrój pokoju, który wprawia w dobry, pozytywny nastrój i pozwala się wyciszyć. Jednak ważny jest również komfort snu. Dlatego najlepiej wybierać dla dzieci materace piankowe do spania. Gwarantują one odpowiednie podparcie dla młodego kręgosłupa i wygodę, która jest nie do przecenienia.   

Urządzając pokój dziecka trzeba zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy, szczegół. W bajkowym wnętrzu będzie się czuło świetnie, a jak pokazują nasze rozważania nawet wyposażenie może być inspiracją do ciekawej zabawy.               

 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.