Wiadomości z Rudy Śląskiej

Taryfa nocna - sposób na zimowe wieczory

  • Dodano: 2018-12-19 06:45, aktualizacja: 2018-12-20 06:53

Twój dom całymi dniami stoi pusty i ożywa dopiero wieczorem? A może jesteś „nocnym markiem”, który wszystkie obowiązki wykonuje po zmroku? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania i jednocześnie szukasz sposobu na oszczędności w zakresie rachunków za prąd, to taryfa nocna G12 może okazać się najlepszą opcją dla Ciebie.

Taryfa nocna G12 - na czym polega?

Taryfa nocna G12 to rodzaj taryfy dwustrefowej tzn. wyznaczającej dwie strefy czasowe, które różnią się ceną za zużytą kilowatogodzinę. Oznacza to, że w godzinach pozaszczytowych, czyli przez całą noc (od godziny 22 do 6 rano), a także podczas dwóch godzin popołudniowych (od 13 do 15) za energię elektryczną zapłacimy mniej. Pozostałe tzw. godziny szczytowe wiążą się z nieco wyższą stawką aniżeli obowiązującą dla taryfy jednostrefowej. Różnica między poszczególnymi stawkami wynosi około 10-20% i może się wydać niewielka, jednak dzięki niej taryfa nocna jest bardzo korzystna. W zależności od wybranego sprzedawcy energii oszczędności możemy uzyskać nawet wtedy, gdy poza szczytem zużywamy jedynie 25-30% całej energii elektrycznej wykorzystywanej przez nas w ciągu doby.

Taryfa nocna G12 - nie tylko dla nocnych marków

Taryfa G12 stanowi doskonały wybór dla osób, które większość dnia spędzają poza domem, a z urządzeń elektrycznych korzystają nocą. Jeżeli późno chodzisz spać, a w nocy pracujesz, oglądasz telewizję lub wykonujesz inne obowiązki wymagające użycia urządzeń elektrycznych, to taryfa G12 jest właśnie dla Ciebie. Również, jeżeli problemu nie stanowi dla Ciebie nastawienie prania czy zmywania na godziny nocne, zdecydowanie powinieneś rozważyć zmianę taryfy na dwustrefową. Wiele nowoczesnych urządzeń posiada funkcję opóźnionego startu, co ułatwia ich włączenie o dowolnej porze. Warto również pamiętać o popołudniowych godzinach tańszego prądu, które możemy wykorzystać podczas weekendów, świąt czy urlopów - to dobry czas na włączenie kuchenki, piekarnika czy odkurzacza. Taryfa nocna pozwoli nam również na obniżenie rachunków elektrycznych w okresie jesienno-zimowym. Przede wszystkim w przypadku zastosowania cennika dwustrefowego tańsze będzie stosowanie oświetlenia oraz ogrzewania elektrycznego. Zimą znaczna część rachunków to prąd związany z ogrzewaniem, które najintensywniej pracuje właśnie podczas zimnych nocy.

Jak sprawdzić, czy taryfa nocna jest dla Ciebie? Najlepiej przeanalizować schemat zużycia prądu w domu o różnych porach. Przy okazji zmiany taryfy warto również rozpatrzyć oferty różnych sprzedawców, którzy zagwarantują nam nie tylko korzystną ofertę pod względem cenowym, ale również stabilność i bezpieczeństwo zawieranej umowy. Jednym z nich jest firma innogy Polska, która wraz z taryfą oferuje swoim klientom możliwość całodobowego dostępu do konta poprzez serwis Moje innogy, z którego m.in. możemy kontrolować swoje zużycie energii elektrycznej oraz w wygodny sposób opłacać rachunki.

Taryfa energetyczna jest jednym z czynników, który pozwoli nam na obniżenie kosztów energii elektrycznej w naszym domu. Warto więc nie polegać na ofercie podstawowej, lecz wybrać tę, która będzie najlepiej dostosowana do naszych potrzeb oraz trybu życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.