Wiadomości z Rudy Śląskiej

Urządzamy biuro - czym się kierować przy wyborze biurek?

  • Dodano: 2021-10-08 13:45

Biurko to niewątpliwie podstawowy element wyposażenia biura. Odpowiednio dobrane zapewni nam wygodę podczas pracy. Powinno być ono dopasowane do naszych potrzeb i stylu, w jakim urządziliśmy pomieszczenie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

Materiał i jakość wykonania biurka

Wybierając biurko, zdecydujemy się na takie, które będzie wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu będzie służyć nam przez lata. Cały czas modne są biurka drewniane, ze względu na to, że spełniają powyższe wymagania. Dostępne są w różnych stylach — zarówno surowych jak i pokrytych kolorową kryjącą farbą. Biurka w drewnianym kolorze świetnie sprawdzą się do biur zaaranżowanych w skandynawskim stylu, zaś pomalowane na biało - pasować będą do nieco bardziej eleganckich przestrzeni. Niedrogą propozycją są biurka z materiału drewnopodobnego MDF, które z kolei nie posłużą nam tak długo jak biurka drewniane, ponieważ zazwyczaj po pewnym czasie zaczyna im się zdzierać okleina.

Wymiary biurka

Wymiary biurka musimy dostosować zarówno do ilości miejsca, jakie mamy w pomieszczeniu, jak i do tego, aby było ono dla nas wygodne i zapewniało nam jak najlepszą ergonomię pracy. Minimalnymi wymiarami jest 80 cm głębokości i 120 cm szerokości, natomiast im większe biurko, tym większa powierzchnia blatu i tym wygodniej nam się przy nim pracuje.

Styl biurka 

Kupując biurko niezależnie od tego czy do biura, czy do domu musimy zwrócić uwagę na to, aby wpasowało się ono do styl, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Drewniane biurka w naturalnym kolorze idealnie sprawdzą się do wnętrz w stylu eko, białe — do nieco bardziej eleganckich lub minimalistycznych wnętrz, a model z białymi i drewnianymi elementami świetnie wpasuje się w skandynawski styl. Nie tylko kolor, ale również styl, w jakim zrobione jest biurko, jest ważny. Mamy do wyboru biurka nowoczesne drewniane biurka na przykład na cienkich nogach, ale także masywne, bogato zdobione.

Półki, szafki, szuflady

Zastanówmy się, czy potrzebujemy, aby nasze biurko posiadało dużą liczbę schowków, szafek i szuflad, czy wystarczy nam na przykład jedna minimalistyczna szuflada na notes i długopisy. Jeśli używamy wielu akcesoriów piśmienniczych i nie mamy w biurze mebli do ich przechowywania, lepiej zdecydować się na biurko z zamkniętymi drzwiczkami i szufladami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy przechowywać w nich wszelkie niezbędne nam artykuły bez konieczności trzymania ich na blacie biurka, dzięki czemu będzie ono bardziej uporządkowane.


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.