Wiadomości z Rudy Śląskiej

W jaki sposób najlepiej ujędrnić skórę?

  • Dodano: 2020-02-21 09:00

Problem z jędrną, niezwykle piękną i efektowną skórą dotyczy większości z nas kobiet. Chudniemy i tyjemy, zachodzimy w ciążę, zrzucamy kilogramy, żyjemy w pełnym braku kontroli schemacie działania hormonów. Do tego słońce, wiatr, niewłaściwa dieta, mało aktywności i efekt w postaci mało jędrnej skóry gwarantowany. Do tego dochodzi tykający zegar biologiczny, który dla skóry z powodu utraty kolagenu i elastyny jest naprawdę bardzo niekorzystny. Jak więc z tym walczyć? Co zrobić, by móc uzyskać zamierzony efekt? Czy są sposoby na to, by nasza skóra wyglądała tak, jak tego chcemy?

Któż z nas nie marzy o tym, by doskonale wyglądać, by cieszyć się pięknym ciałem, doskonałą kondycją skóry, brakiem widocznych zmian na twarzy? Chcemy być piękne, wiecznie młode, prezentujące się niczym panie z pierwszych stron gazet. Niestety czas nie działa na naszą korzyść i im jesteśmy starsze, tym bardziej zmienia się nasze ciało, nasz wygląd, nasza młodość. Na szczęście medycyna estetyczna www.medicinepoland.pl jest takim miejscem, które jest w stanie zaoferować nam wiele różnorodnych zabiegów. To właśnie one są w stanie poradzić sobie nawet z najmniej elastyczną skórą, w jak najlepszy sposób wygładzając ją i ujędrniając, bo to właśnie jest największym problemem i kompleksem nas kobiet.

Przyczyny braku jędrności skóry

Kiedy jesteśmy młode, nasza skóra ma odpowiednią ilość kolagenu, a do tego elastyny. To sprawia, że wygląda ona atrakcyjnie, bez konieczności szczególnego o nią dbania. Kiedy lata mijają, poziom tej elastyny i kolagenu jak wspomnieliśmy powyżej zmniejsza się, co automatycznie wpływa na tą jędrność. Skóra staje się bardziej wiotka, pojawia się na niej więcej cellulitu, jest sucha i pozbawiona blasku. Oczywiście u każdej kobiety proces ten może wyglądać nieco inaczej. Ciało jednej 40 - latki na pewno będzie prezentowało się dużo inaczej, niż ciało innej 40 - tki. Wpływ ma na to także i waga, styl życia, aktywność. Jedno jest pewne, przed wieloma zmianami i tak prędzej czy później nie jesteśmy w stanie się uchronić. Wraz z wiekiem spowalnia metabolizm, a nadmiar tkanki tłuszczowej jeszcze chętniej gromadzi się pod naszą skórą. Jeśli do tego dochodzą wahania wagi, stosowanie różnego rodzaju używek, słabe nawilżenie skóry, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, czy słaba ochrona przed słońcem, to wszystkie te czynniki mają znaczący wpływ na to, jak ta jędrność skóry będzie wyglądała.

Zabiegi medycyny estetycznej

Rzeczą wiadomą jest fakt, że pewnym zmianom nie jesteśmy w stanie powiedzieć stop. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy robić czegoś, by móc jak najdłużej cieszyć się pięknym wyglądem. Zacznijmy więc od zmiany stylu życia, jeśli ten nie jest takim, jakiego nasze ciało by się domagało. Na pewno powinniśmy postawić na bardziej zdrową dietę, jeśli ta nie była odpowiednia. Zamiast samochodu, warto wybrać się do pracy rowerem lub jeśli mamy stosunkowo blisko, spacerem. Dobrze jest ograniczyć lub całkowicie wyeliminować alkohol i papierosy. Im lepszy styl życia, tym kondycja naszej skóry z pewnością będzie zdecydowanie lepsza. Są jednak zmiany, na jakie nie mamy wpływu i których nie jesteśmy w stanie cofnąć, bez względu na to, jak bardzo byśmy się starali. W takich przypadkach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która jest w pełni do dyspozycji swoich klientów, oferując im wszystko to, co dla nich najlepsze. Na co warto więc postawić? Co może okazać się skuteczne, by ta skórę ujędrnić i zmienić jej wygląd? Które zabiegi są warte polecenia?

Co może zaoferować nam medycyna estetyczna?

Ze względu na to, że rynek medycyny estetycznej rośnie w siłę, coraz więcej firm ma nam do zaoferowania naprawdę ogrom różnorodnych możliwości, jeśli chodzi o wygląd i kondycję naszej skóry. Nawet duże zmiany można znacząco zredukować, a nawet wyeliminować. Wystarczy postawić na profesjonalną klinikę medycyny estetycznej, która będzie w stanie nam pomóc i która dołoży wszelkich starań, byśmy mogły zobaczyć efekty. Podstawą są profesjonaliści i praca na najlepszym sprzęcie, bowiem tylko to jest w stanie zagwarantować nam jak najlepsze efekty.

Wśród polecanych rozwiązań, na pewno na uwagę zasługuje drenaż limfatyczny, który uznawany jest za jeden z najbardziej skutecznych sposobów na walkę z mało jędrną skórą. Innym sposobem karboksyterapia, fala uderzeniowa, czy mezoterapia. W wielu klinikach można postawić na nowoczesne fotoodmładzanie, na osocze bogatopłytkowe i na inne usługi, które są w stanie zagwarantować nam jak najlepsze efekty i rezultaty. W przypadku zabiegów bardzo ważne jest to, byśmy nie oczekiwali efektów od razu po pierwszym zabiegu, gdyż większość wymaga kilku sesji, by móc zobaczyć efekt.

Jędrna skóra jest możliwa do uzyskania w każdym wieku, ale tylko dzięki zdrowemu stylowi życia i wyborze odpowiednich zabiegów, które znacząco wpływają na to, jakie efekty możemy uzyskać. Dobra klinika medycyny estetycznej jest w stanie w pełni nam pomóc i spełnić nasze marzenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.