Wiadomości z Rudy Śląskiej

W jaki sposób pielęgnować włosy?

  • Dodano: 2018-03-23 06:00, aktualizacja: 2018-03-23 06:45

Włosy, niezależnie od tego, czy są długie, czy krótkie, powinny być odpowiednio nawilżone i zadbane. Wtedy są naszą naturalną ozdobą i stanowią oprawę naszej twarzy. W przeciwnym razie mogą zabierać nam urok, szczególnie wtedy, gdy smętne strąki wiszą po obu stronach głowy. W jaki sposób należy pielęgnować czuprynę, aby prezentowała się nienagannie?

Oczyszczanie skalpu – czym powinniśmy myć skórę głowy?
Kolorowe reklamy mamią nas coraz to nowymi szamponami o obłędnym zapachu. Tymczasem, zamiast w pierwszej kolejności patrzeć na opakowanie, skupmy się raczej na tym, aby wybierać te kosmetyki do włosów, które cechuje dobry skład. Do mycia skalpu wybierajmy szampony o łagodnym składzie, pozbawione alkoholu, składników nadmiernie wysuszających skórę głowy, parabenów i SLS-ów. Podczas regularnego stosowania szamponów o złym składzie możemy doprowadzić do podrażnienia skóry głowy, do swędzenia czy łojotokowego zapalenia skóry. Tego przecież nie chcemy. Dobrym wyborem jest zakup szamponów opartych na bazie naturalnych ziół i składników znanym naszym babciom. Wyciąg z lnu, mieszka lekarskiego czy pokrzywy potrafi złagodzić stany zapalne skóry głowy i nie obciąża nadmiernie naszych włosów.

Odżywianie i nawilżanie, czyli po jakie odżywki i maseczki warto sięgać?
Najlepiej stosować produkty bez SLS-ów i silikonów, które oblepiają łuski włosa i ograniczają im dostęp do składników odżywczych. Na dodatek, obciążają włosy, powodując w dłuższej perspektywie ich łamanie i wypadanie. Zdecydowanie lepiej postawić na odżywki proteinowe, które w składzie mają m.in. białka mleka. Czytajmy skład, zanim zdecydujemy się kupić, a następnie użyć na swoich włosach dany produkt.

Co jeszcze warto zrobić dla swoich włosów? Dobrym wyborem jest też wcieranie we włosy samodzielnie przygotowanego wyciągu z lnu. Jak go przygotować? Do trzech szklanek wody wlanych do garnka wsypujemy trzy łyżki naturalnego lnu. Gotujemy przez około 15 minut na niewielkim ogniu, co jakiś czas mieszając. Następnie zdejmujemy z ognia i natychmiast przecedzamy powstały płyn przez sito. Wystudzonym płynem polewamy włosy i pozostawiamy pod ręcznikiem przynajmniej przez 2-3 godziny. Możemy też zostawić go na włosach przez całą noc. Rano spłukujemy głowę letnią wodą i pozostawiamy do naturalnego wyschnięcia. Po kuracji lnianej nasze włosy powinny być widocznie nawilżone, miłe i mięsiste w dotyku. Płukanka z lnu służy bardzo dobrze włosom kręconym, choć może sprawdzić się także w przypadku prostych włosów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.