Wiadomości z Rudy Śląskiej

Witamina w kroplach - czym jest ta nowoczesna witamina?

  • Dodano: 2021-04-29 11:15

W dzisiejszych czasach ludzie ogromną wagę przykładają do suplementacji. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że współczesne jedzenie nie jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych organizmowi składników, minerałów oraz właśnie witamin. Nowoczesna technologia sprawiła, że przyjmowanie tych ostatnich wcale nie musi się wiązać z połykaniem tabletek. Wszystko ze względu na powstanie czegoś takiego, jak witamina w kroplach. Czy działa ona jednak tak samo jak ta podana w tradycyjnej formie? Dlaczego warto po nią sięgnąć i gdzie ją zakupić? O tym wszystkim porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

Czy witamina w kroplach jest w stanie zastąpić tę w tabletkach?

Decydując się na zakup witaminy w kroplach z pewnością zastanawia się, czy tak właściwie ma ona szansę na zastąpienie jej tradycyjnej, sprzedawanej w postaci tabletek "siostry". Odpowiedź na to pytanie jest prosta: tak. Tak właściwie bowiem nie ma większego znaczenia, w jaki sposób poda się organizmowi oczekiwane przez niego witaminy czy składniki odżywcze. Mogą one pochodzić z jedzenia, mogą też być zawarte w formie tabletki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie w tym, by tę tabletkę zetrzeć na miazgę (jest to jednak dość kłopotliwe - szczególnie przy regularnym stosowaniu) ani też w tym, by podać ją w formie płynnej. Ta ostatnia jest zresztą tą zdecydowanie najprzyjemniejszą w aplikacji.

Witamina w kroplach jest świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób ciekawych tego, czy rzeczywiście funkcjonuje. Powstała ona przede wszystkim z myślą o wszystkich tych, którzy z pewnych względów nie mogą suplementować się w formie tradycyjnych tabletek właśnie ze względu na ich formę. Jest więc opcją znacznie bardziej przystępną i przyjazną. Jej zaletą jest też to, że potrafi przetrwać o wiele dłużej. Sprzedawana w buteleczkach, potrafi starczyć na długie miesiące stosowania. Jest przy tym niesamowicie tania, co wynika z faktu, że jej wyprodukowanie również kosztuje znacznie mniej.

Warto wiedzieć: witamina w kroplach nie jest jeszcze czymś bardzo upowszechnionym. W związku z tym można ją znaleźć wyłącznie w wybranych miejscach. Więcej na ten temat powiemy za chwilę.

Którą z witamin można podawać w formie kropelkowej? Absolutnie każdą. Już w formie tabletek witaminy powstają w wyniku specjalnych procesów chemicznych - nie inaczej jest w przypadku ich płynnej formy.

Podając witaminę w formie kropel nie należy zapominać, że wciąż jest ona suplementem diety, a nie żadnym jej zamiennikiem. Rzeczywiście więc powinna być stosowana właśnie w formie czysto suplementarnej, jako dodatek do standardowego i wartościowego odżywiania. Przyjmując ją należy podążać za zaleceniami jej producenta, starając się nie przekraczać zalecanej jej dawki. Mimo, że forma ku temu prowokuje, grozić to może bardzo poważnymi konsekwencjami - w szczególności jeśli będzie się to robiło stale i regularnie.

 

Gdzie zaopatrzyć się w tego typu witaminę?

Chcąc zakupić witaminę w formie kropelkowej, nie warto odwiedzać apteki. Ta bowiem najpewniej nie posiada takowej na stanie. Choć niewykluczone jest to, że kiedyś się to zmieni, w tym momencie nie jest ona opcją, po którą warto sięgnąć w tym kontekście. Tutaj najlepiej posiłkować się:

  • sklepami specjalistycznymi, które na co dzień zajmują się sprzedażą suplementów diety. Można je znaleźć w popularnych galeriach handlowych, jednak znacznie częściej w formie wolnostojącej. Ich największym plusem jest to, że można w nich sięgnąć po pomoc specjalisty i doradzić się co do wyboru konkretnego produktu. Minusem z kolei może się okazać cena, która wynika przede wszystkim z tego, że sklep tego typu musi opłacić rachunki, czynsz oraz pracowników, którzy codziennie w nim siedzą;
  • sklepami internetowymi pokroju Ukryte Terapie - prezentują one zwykle zdecydowanie najszerszy asortyment właśnie jeżeli chodzi o tego typu witaminy. Co jednak zdecydowanie najważniejsze, dają możliwość wykonania bardzo wygodnych i przemyślanych zakupów. Odwiedzić je można o dowolnej porze dnia i nocy i nic nie narzuca konieczności dokonania w ich obrębie jak najszybszych zakupów. Wręcz przeciwnie, wcale nie trzeba się z tym za bardzo spieszyć.

Dawno już minęły czasy, w których witaminy w formie kropel trzeba było sprowadzać spoza granic naszego państwa. Zagranicą ta forma ich podawania doskonale się przyjęła, a obecnie jest dostępna również w najpopularniejszych aptekach i drogeriach. Choć Polska jest pod tym względem w tyle, można się spodziewać, że ona również będzie zmierzać właśnie ku temu.

Podsumowanie

Nowoczesna technologia w medycynie doskonale pokazała, że możliwe jest podawanie różnego rodzaju leków w formie innej niż tabletki. Już teraz na rynku znaleźć można wiele sprayów do gardła czy proszków do rozpuszczania w wodzie. W ślad za nowoczesnymi technologiami poszły również suplementy diety, a dziś nic nie stoi na przeszkodzie w tym, by postawić na witaminę sprzedawaną w kroplach. Wystarczy sięgnąć po sprzedający je sklep internetowy, by cieszyć się jej pełnią w przystępnej dla siebie, bo nie wymagającej przełykania ogromnej tabletki formie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.