RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wolnoobrotowa wyciskarka na nowy rok szkolny

  • Dodano: 2021-08-18 10:30

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Chociaż nie wiadomo, czy uczniowie wrócą w pełni do nauki stacjonarnej, z pewnością czeka ich mnóstwo pracy. W czasie zdobywania wiedzy potrzebna im będzie odpowiednia dawka witamin, aby mogli zachować odpowiednią kondycję. W prostym i skutecznym dbaniu o zdrowie dzieci niezwykle przydatna będzie wolnoobrotowa wyciskarka.

Sposób na zdrową przekąskę

Jeżeli nowy rok szkolny uczniowie będą mogli rozpocząć w szkolnych murach, wolnoobrotowa wyciskarka znacznie ułatwi przygotowanie zdrowego drugiego śniadania dla Twojego dziecka. Zamiast kupować soki o niepewnym składzie lub – co gorsza – słodkie, gazowane napoje, będziesz mogła spakować do plecaka córki lub syna butelkę wartościowego soku na bazie jej lub jego ulubionych owoców. Dzięki bogactwu witamin, jakie będzie zawierać w ten sposób przyrządzony napój, dziecku zdecydowanie łatwiej będzie się skupić. Wzmocni także jego odporność, co jest szczególnie ważne w sezonie grypowym. Również w przypadku nauki hybrydowej lub całkowicie zdalnej, dzięki wolnoobrotowej wyciskarce zapewnisz dziecku zdrową przekąskę, która bez problemu może przygotować samodzielnie w czasie przerwy między lekcjami. Sięganie po tak przygotowane soki zamiast po pełne cukru napoje ze sklepowych półek, pomoże dziecku uniknąć nadwagi, na którą przez siedzenie w domu i brak ruchu jest szczególnie narażone. 

Jakie soki przygotować dla ucznia?

To, jakie soki przygotujesz przy użyciu wolnoobrotowej wyciskarki, zależy przede wszystkim od upodobań Twojego dziecka. Niektóre z owoców i warzyw mają jednak właściwości, które czynią je idealnymi składnikami na soki i koktajle dla uczniów. Bogata w witaminę A marchewka powinna stać się bazą soków spożywanych w trakcie nauki zdalnej, ponieważ korzystnie wpływa na wzrok, który po kilku godzinach dziennie spędzonych przed monitorem może być osłabiony. Gdy dziecko wróci do spotkań z rówieśnikami, jego dietę należy uzupełnić o zwiększoną dawkę witaminy C, którą znajdziesz w cytrusach. Dodanie do soku pomarańczy z pewnością pomoże organizmowi zwalczać przeziębienie. Wolnoobrotowa wyciskarka otworzy przed Tobą naprawdę wiele możliwości przygotowania smacznych i pożywnych soków z wartościowych składników, dzięki którym zadbasz o zdrowie swojego dziecka.

Niezależnie od tego, w jaki sposób będzie przebiegała nauka w nadchodzącym roku szkolnym, wolnoobrotowa wyciskarka powinna znaleźć się na półce w Twojej kuchni. Świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców umożliwią Ci utrzymanie zdrowej i zbilansowanej diety Twojego dziecka zarówno w domu, jak i w szkole.

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.