Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zatrudnianie pracowników w zmiennym i niepewnym otoczeniu biznesowym

  • Dodano: 2022-10-06 13:30, aktualizacja: 2022-10-12 09:40

Ostatni kwartał roku to dla wielu firm z branży logistycznej oraz produkcyjnej czas wzmożonej aktywności, co wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na pracowników. Aktualnie mamy do czynienia z bardzo zmiennym środowiskiem biznesowo-ekonomicznym, co jest wywołane perturbacjami pandemicznymi, wojną w Ukrainie oraz wysoką inflacją. Perspektywa zaplanowanej na 2023 rok dwukrotnej zmiany wysokości wynagrodzenia minimalnego również wpłynie na rynek.

Sytuacja gospodarcza powoduje, że pracodawcy z dużą rezerwą podchodzą do zwiększania zatrudnienia. Z drugiej zaś strony firmy, które chcą się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów, muszą brać pod uwagę konieczność powiększenia liczebności załogi. Dlatego też elastyczność zatrudnienia będzie miała jeszcze większe znaczenie niż do tej pory.

Jak dzisiaj, w zmiennym i niepewnym otoczeniu biznesowym, radzić sobie z tymi problemami? Z pomocą przychodzi agencja pracy PowerJobs.

Czym jest praca tymczasowa?

Praca tymczasowa jest stosunkiem pracy między trzema podmiotami: pracownikiem, pracodawcą użytkownikiem i agencją pracy tymczasowej. Pracownik tymczasowy jest pracownikiem agencji, bez względu na firmę, w której docelowo wykonuje pracę. Oznacza to, że wszystkie sprawy administracyjne (w tym wypłaty wynagrodzeń, odprowadzenie podatku, składek ZUS, wszelkie formalne kwestie kadrowe itp.) przejmuje na siebie agencja pracy tymczasowej.

Praca tymczasowa – korzyści

Współpraca z agencją pracy tymczasowej, taką jak PowerJobs, umożliwia szybkie zwiększenie liczebności załogi oraz jej elastyczne dostosowanie do aktualnych potrzeb. Korzystanie z rozwiązania, jakim jest praca tymczasowa, pozwala uniknąć problemów zarówno w przypadku sezonowego zwiększenia lub zmniejszenia zapotrzebowania, jak i w sytuacji pojawienia się nowych zamówień. Agencja jest także w stanie w relatywnie krótkim czasie dostarczyć pracowników na zastępstwo. Co więcej, umożliwia swoim klientom przejęcie do swoich struktur pracowników tymczasowych, z których są najbardziej zadowoleni.

Jedną z najważniejszych zalet współpracy z agencją zatrudnienia jest oszczędność czasu. Procesy rekrutacyjne bywają długie i czasochłonne – pracownicy działów HR czy kadr nie zawsze są w stanie poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Agencja pracy przejmuje na siebie cały proces poszukiwania oraz zatrudnienia pracownika. Ponadto obsługa administracyjno-kadrowa pracownika tymczasowego również leży po stronie agencji.

Wsparcie agencji ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Braki kadrowe mogą przełożyć się na kłopoty przedsiębiorstwa. Problem z dotrzymaniem terminu realizacji usługi może powodować konieczność poniesienia dodatkowych kosztów, a nawet rezygnacje klientów. Dlatego firmy, które chcą lepiej poradzić sobie w dzisiejszym zmiennym otoczeniu, powinny rozważyć nawiązanie współpracy z agencją pracy tymczasowej.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.