Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ziołolecznictwo i ajurweda. Co mają wspólnego ze sobą?

  • Dodano: 2022-02-22 09:00

Trudno obejść się wrażeniu, że większość leków w aptekach, jest w jakimś sensie nieefektywna. Coraz częściej spotykamy się z określeniami typu placebo, czy też z opiniami, że niektóre rodzaje leków przepisywane są nam jako naddatek, żeby nie powiedzieć, że jako coś niepotrzebnego. Wydaje się, że takie myślenie ma znamiona logiki. Dlaczego? Ponieważ trudno nam uwierzyć, że musimy ratować się chemicznymi recepturami, zamiast sięgać po naturalne rozwiązania. Przecież jesteśmy częścią tego świata i z całą pewnością natura daje nam wszystko, czego tylko potrzebujemy. Chyba dlatego bardziej ufamy temu, co naturalne, a nie tworzone pod szyldem wielkich korporacji, prawda? Mając to na uwadze, warto bliżej zapoznać się z ziołolecznictwem i sprawdzić, czy ma nam coś naprawdę do zaoferowania. W tym wpisie poznasz także Ajurwedę, czyli koncepcję medycyny i życia, której natura jest esencją.

Antybiotyki na wirusy? Bezsens. W walce z przeziębieniem pomogą dobre zioła!

Medycyna naturalna powraca do łask. Choć brzmi to dziwnie i irracjonalnie, to w istocie tak właśnie jest. Rozwój przemysłu i medycyny skierował nas w stronę sztucznie wytwarzanych preparatów. W ogromnej części dzięki temu możemy leczyć się z najbardziej zaawansowanych chorób. Niemniej jednak ogromna większość ludzi nie zmaga się z marginalnymi problemami. Przeziębienie, grypa, gorączka to najczęstsze, co nas dotyka. Przepisywanie antybiotyków na choroby wirusowe według wielu specjalistów jest odrealnionym pomysłem. Ale przejdźmy do rzeczy. Co ma nam do zaoferowania ziołolecznictwo? Czy może nam pomóc z podstawowymi problemami zdrowotnymi? O dziwo, wiele ziół działa kompleksowo, ale wymienić można wiele świetnych roślin, których działanie jest rewelacyjnie ukierunkowane, o czym szerzej poniżej.

Starohinduskie recepty na zdrowie. Ajurwedyjskie zioła są dobre na wszystko, a zarazem konkretne

Ziołolecznictwo coraz częściej dochodzi do głosu w kwestii wspomagania zdrowia. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że obserwujemy obecnie wielu praktykantów ajurwedy. Ta starohinduska filozofia życia nazywana jest matką medycyny. Jej nauki datowane są na ponad 5 tys. lat i wykładane są na indyjskich uniwersytetach, co potwierdza jej renomę. Jako że jej istotą jest natura i życie z nią za pan brat, to warto spojrzeć na rekomendowane przez nią rośliny. Wiele preparatów to przede wszystkim specjalne kompozycje, tak więc trudno będzie opisać w tym miejscu szerzej działanie tych roślin. Popularnym tonikiem jest chyawanprasha. Składa się m.in. z migdałecznika chebułowca, który ma właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Skład tej naturalnej mieszanki jest jasno opisany na stronie https://devaharmony.com/pl/. W opisie znajdziesz więcej informacji. Koniecznie także przeczytaj na stronie sklepu DEVA Harmony więcej o ajurwedzie i odkryj znaną na całym świecie ashwagandhę. Pamiętaj jednak, że wszystko, co dotyczy naszego zdrowia, warto konsultować z lekarzem. Nadmiar nigdy nie jest wskazany!

Komentarze (1)    dodaj »

  • ręce-opadają

    Co to znaczy: coraz częściej spotykamy się z określeniami typu placebo? :P Pani chyba nie rozumie tego terminu. Jeśli nieświadomie łyknie pani kostkę cukru zamiast aspiryny i przejdzie pani ból głowy to znaczy że należy od teraz podawać komuś cukier na ból? Bo tak właśnie działa efekt placebo. Nie oznacza to jednak, że kostka cukru ma właściwości leczące ból głowy! To że komuś coś przeszło od czegoś to za mało, by traktować to jako lek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.