Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej budują aquapark

 • Dodano: 2010-10-28 11:15, aktualizacja: 2010-10-28 15:13

Budowany kosztem ok. 82 mln zł park wodny w Rudzie Śląskiej rozpocznie działalność w czwartym kwartale przyszłego roku - zakłada inwestor przedsięwzięcia. Będzie to największy taki kompleks w regionie i jeden z największych w Polsce.


W ostatnim czasie, po zakończeniu sporu między samorządem Rudy Śląskiej a partnerem prywatnym (dotyczącego wzajemnych relacji i kosztów inwestycji), prace przy budowie nabrały tempa. Budynek ma już pierwszą ścianę. "Prace idą zgodnie z przyjętym harmonogramem; wkrótce rozpocznie się następny etap budowy parku wodnego" - poinformowała prezes spółki inwestycyjnej, Ewa Truchan.

Inwestycja finansowana jest z zaciągniętego przez spółkę Park Wodny kredytu, którego poręczycielem jest samorząd Rudy Śląskiej. Pierwotnie zakładano, że aquapark powstanie na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego i podjęto współpracę z firmą Miastoprojekt Wrocław. Ostatecznie partner prywatny przekazał swoje udziały miastu, które ma teraz 100 proc. udziałów w spółce inwestycyjnej.

Inwestycja zlokalizowana jest na 4-hektarowej działce w centrum aglomeracji górnośląskiej, ok. 5 minut od autostrady A4 i 10 minut od Drogowej Trasy Średnicowej. Inwestorem jest spółka Park Wodny w Rudzie Śląskiej, a generalnym wykonawcą Polimex-Mostostal. Pomysłodawcy przedsięwzięcia przekonują, że kompleks będzie wyróżniał się wśród innych tego typu obiektów - dlatego oprócz mieszkańców, ma także przyciągać turystów.

Nowością będzie m.in. dach budynku - skonstruowany tak, by przepuszczał naturalne światło, co umożliwi opalanie się w części basenowej. Będą też baseny ze sztucznymi falami i grotą, jacuzzi, rwąca rzeka, basen "laguna" z systemem powietrznych gejzerów i dysz masujących oraz zjeżdżalnie i ślizgawki, a także miejsca do zabiegów zdrowotnych.


Źródło: www.kat.tvp.pl
"Informacje z regionu TV Katowice"

Galeria zdjęć

Komentarze (42)    dodaj komentarz »

 • cenzor

  zamykac to dziadostwo/pieniądze na innewielkie potrzeby przeznaczyc[miszkania.

 • ONA

  Wiecznie narzekacie, że nie stać was będzie, bo mało zarabiacie...i pisze to WIELKA PANI NAUCZYCIEL...no tak...przecież nauczyciele TAK MAŁO ZARABIAJĄ oj joj joj!!!W Rudzie Śl. nic nigdy nie było...przynajmniej będziemy mieli aquapark!Skończcie pisać głupoty bo każdego od czasu do czasu będzie stać na bilet...!!!CO ZA LUDZIE...

 • kon-stan-ty

  Aleś Pan dał popalić wszystkim stróżom zatrudnionym w szkolnictwie zwalniając tych "nie roboli". Odwdzięczą się Panu w drugiej turze wyborów oj odwdzięczą!!!!!!

 • auqa

  fajnie by było gdyby solanka była jak w Tarnowskich Gorach duzo ludzi jezdzi tam rowniez z tego powodu no coz duzo straci jesli nie bedzie ale fajnie ze tu u nas R.Śl. budują...

 • GRAŻYNA

  BRAWO PANIE PREZYDENCIE RUDY ŚLASKIEJ WIADOMO ŻEMUSZĄ BYĆ INWESTYCJE BO INACZEJ NIE MA PRACY JAK NIC NIE BĘDZIEMY ROBIĆ TO NAJLEPIEJ SIĘ POŁOŻYĆ I CZEKAĆ ,TO CZŁOWIEK KTÓRY WIE CO CHCE MIEJSCA PRACY .TYLKO NIE NISZCZMY MAŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW BO W NICH DUŻA SIŁA

 • waple

  Do krynica : My się martwimy aby do dziesięciu lat go zbudowali.Bo i ten termin przy tym tempie budowy wydaje się być zagrożony.

 • XXL

  Panie prezydencie Stania niech się pan nie przejmuje kiedy powstanie ten aqua park, jeszcze tego panu zazdroszczą. Ma pan w nadchodzących wyborach mój głos.

 • krynica górska - IV.2010

  teraz psioczycie,a za 10 lat powiecie - dobrze ze jest ten aqua park, tylko ilu z was wtedy się uderzy w piersi i powie "sorry Andrzej". trzeba się rozwijać i podejmowac ciekawe inwestycje. Andrew - masz mój głos! - po raz 3.

  • krynica górska - IV.2010
   2010-11-16 00:54
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • gres

  No większość na plac przed Urzędem mówi lotnisko, plac defilad itd, a z tego co widać to większe jest zainteresowanie na obecny plac niż był wcześniej. Ludzie obwiniają Prezydenta iż wydał tyle kasy na ten plac, ale rzeczywistość jest taka że obecnin radni uchwalili uchwałą tę że budowe. Dajcie się tak ładować w balona a będzie jeszcze gorzej. Ja obecnie będę głosować na obecnego prezydenta.

 • kuric

  Zdjęcia które są prezentowane zbudowy, to od miesiąca nic się nie zmieniło. Można sprawdzic,byłem dzisiaj nic kompletnie nic się nie zmieniło. Może by tak ktoś kompetentny się wypowiedział? A nawiasem mówiąc to pracuję w firmie budowlanej i wiem jakie tempo prac powinno byc ,a jest marnie.

 • OKO

  Osoboście wolałbym mieć gdzie mieszkać a nie pływać w basenie...a rudzki rynek - beton, lotnisko.. było zielono pod urzędem, wystarczyło zadbać i byłby piękny park zamiast "lotniska". A tak pękający od pracowników urząd zimą będzie miał lodowisko :]

 • ITA

  Basen nam w Rudzie się przyda. Nowy basen wybudowano w Paniówkach i już się tam trudno załapać. Więc pewnie przynosi dochody.Ja mam tylko pytanie co się przez ostatnie lata dzieje z pieniędzmi z PEFR-onu.Jako jedyne miasto w okolicy ciągle gdzieś znikają.W tym roku już nawet nie było dofinansowania na wyjazdy rehabilitacyjne dla chorych dzieci, a dorosłym tłumaczono, że w tym roku tylko dzieci dostaną dofinansowanie.Od paru lat śledzę dotacje i ich podział w innych miastach - niestety nasza Ruda wychodzi najgorzej ( jakoś dziwnie pieniądze znikają? lub są niewłaściwie dzielone?). Chciałabym się dowiedzieć co się z nimi dzieje i pewnie nie tylko ja. Pozdrawiam

 • waple

  Ludzie do kogo mocie pretęsje o prezydenta.Wy i nikt inny go demokratycznie wybraliście.Odpuścił sobie ten ostatni rok,bo myślał,że kończy, ale się odmieniło albo i spodobało piastowanie i startuje ponownie. Takie ma prawo.A jak zostanie ponownie wybrany, to co i o co chodzi.Ale ja myślę,że piastowanie tego stanowiska go po prostu przerosło.A ostatni okres był bardzo trudny i tu chyba przyznacie rację?

 • Prezes_33

  do ''iki'' a nie budują mieszkań? A w rudzie 1 koło urzędu pracy to co się buduje mieszkania właśnie i to nie mało bo 8 bloków po 35 lokali w każdym

 • waple

  Kto niy wiy gdzie,to na Halembie,przy hali sportowej.Jedno co martwi to tempo tej budowy.Mijają lata,jedna ściana wyrasto z ziemi i bardzo wielki dół pod fundamenty.I ten dół już woło o pomsta do nieba.Jak tam nie wzrośnie tempo tych prac to i 2015r.,będzie zagrożony.Kogo będzie stać ,to skorzysta z tego.A,że się szybko nie spłaci,to wiadomo,ale do przyjemności zawsze się dopłaca.Jak mnie nie będzie stać,to posłuchom co inni mowią jak wyszli.A jak będą fajnie opowiadać to i jo się roz w roku pozwola i co.

 • kelus

  i tak nie zaglosuje na stanie, przydalaby sie zmiana bo gosciu ma cale miasto w 4 literach

 • wwi

  W Halembie, tuż obok hali sportowej.

 • kasia

  Witam, czy mogę się dowiedzieć gdzie w której Rudzie Śląskiej (jakiej dzielnicy będzie wybudowany aquapar) dziękuję.

 • miro

  Ciekawe kogo będzie stać na korzystanie z takiego luksusu, bo mnie i ludzi pracujących w administracjach szkół na pewno nie po cięciach jakie szykuje nam WIELKI prezydent.

 • swiat21

  ale trzeba dalej odnawiać ,budować i poprawiać póki są jakieś pieniądze i możliwości.Ta UE nie jest wieczna.Kiedyś się rozpadnie ,a wtedy będzie koniec dotacji i odnawiania..

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.