Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Kalendarz wydarzeń

 • 2018-02-07 10:00

 • Planty Kochłowice

Impreza już się odbyła.

Leśne Rajzy w Kochłowicach

Leśne Rajzy w Kochłowicach

Zapraszamy na Leśne Rajzy w Kochłowicach! W każdą drugą niedzielę miesiąca startujemy na rowerowy wypad ze stowarzyszeniem Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska!

Kolejna wycieczka rowerowa już 11 lutego!

Trasa będzie miała długość ok. 30km. Biegnąć będzie przez las. To świetna okazja do szlifowania formy, a także podziwiania lokalnych krajobrazów! Zachęcamy do udziału.

Zapraszamy także do udziału w Sąsiedzkim Nordic Walking w Kochłowicach 25 lutego - to wydarzenie zaplanowano na pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca na godz. 10;00.

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź

Leśne Rajzy w Kochłowicach
 • 2018-02-07 10:00

 • Planty Kochłowice

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Knur

  Czy to reklama sponsorowana przez lobbystów z towarzystwa kardiologiczno-pulmonologicznego? Proponujecie mieszkańcom 30km rajd na mrozie z wysokim stężeniem pyłów i związków chemicznych w powietrzu? Gratuluję pomysłu, nie zapomnijcie o tym dronie, co by "Wom luft obadoł nad łepetynami".

 • klupnij sie

  Rzeczywiście knur... umysłowy. Myślisz, że siedząc w pomieszczeniu nie oddychasz powietrzem z pyłami? Często zdarza się, że w mieszkaniach mamy większe stężenie pyłów niż na dworze. Ale to trzeba sprawdzić samodzielnie, a z siedzenia i plaszczenia tyłka przed monitorem tego się nie dowiesz.

 • Knur

  Proponuję się zapoznać z badaniami nt. szkodliwości PM dla sportowców (badanie dotyczyło biegaczy, łatwo wyguglować). Okazało się, że aktywni sportowo zużywają od 10 do 20 razy więcej powietrza. Często oddychają ustami, a i przez skórę dostają się toksyny zawarte np. w pyle. Konkluzja, aby się nie rozpisywać. W czasie podwyższonego stężenia PM nie należy prowadzić treningów (zarówno w pomieszczeniach jak i w terenie). Biegi i rower to treningi cardio jak i wysiłkowe, wytrzymałościowe... Nie będę rzucał inwektyw nt. Pani/Pana wzwodu myślowego. Niemniej warto by organizatorzy informowali niedzielnych sportowców o możliwych, niepożądanych skutkach aktywności w trudnych warunkach.

 • mhm

  Uwielbiam tego typu komentarze dodać tylko obrazek małpy i fajny mem wychodzi knurze;)

 • Knur

  Ha, ciekawe spostrzeżenie. Warto zerknąć na aktualny oraz tyfodniowy indeks jakości powietrza w Rudzie Śląskiej. Na ul. Wyzwolenia znajduje się stacja (wyniki ogólnodostępne, np. poprzez apkę Kanarek), która monituje stan PM 2,5 oraz PM 10. Dane na godzinę 13.00 dnia 08/02/2018, stężenie: PM 2,5 przekroczone o 1232% (308 mikrograma na metr sześcienny), PM 10 przekroczone o 1046% (523 mikrogramy na metr sześcienny). Proponuję mema z kaszlącym nosaczem i podpisem "Grażynka, dej mje ten rower, powietrze genste to nie bebe widział somsiada"

 • Organizator morderczego rajdu.

  Tak się składa że wiem kim pan jest i hejt z pana strony wcale mnie nie dziwi. Hejtuje pan tyle rzeczy że oficjalnie mianuję pana Hejterem Narodu Polskiego. Może gdzieś kiedyś znajdzie pan planetę na której znajdzie pan wieczny spokój. Do całości dokładam piosenkę: Dr. Misio - Hejter :)Pozdrawiam serdecznie

  • Organizator morderczego rajdu.
   2018-02-08 16:26
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • observer

  Szanowny "knur"..... jeśli uważasz że dla Twojego zdrowia lepszy jest "gardining" (siedzenie w doma za gardinom o patrzenie przez łokno) to sobie siedź. Pozwól innym decydować o swoim losie i podejmować decyzje gdzie i jak będą spędzać czas. Drodzy organizatorzy,dziękujemy za inicjatywę... nie przejmujcie się malkontentami, dla których zawsze szklanka bedzie do połowy pusta;)

 • Knur

  Ha, nie, skądże znowu. Jeżdżę na rowerze, niemniej staram się trenować z głową. Stąd moje zdziwienie, zaskoczenie i sarkazm jednocześnie. Hurrra optymizm mówiący o pięknej rajzie... byłby ok podczas dogodnych warunków.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.