Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Kalendarz wydarzeń

 • 2020-03-08 10:00

 • Galeria Szyb Wilson

Impreza już się odbyła.

Festiwal Czekolady - dzień 2

Festiwal Czekolady - dzień 2

Prawie każda kobieta i ta dorosła, i ta jeszcze całkiem mała, kocha czekoladę – to najlepszy prezent, żadne kwiaty czy inne drobiazgi - postaw na czekoladę!

Pokaż, że potrafisz wyrażać uczucia i umiesz uszczęśliwić swoją ukochaną: zabierz ją na Festiwal Czekolady w Katowicach (Galeria Szyb Wilson) 7 - 8 marca 2020.

Obdarowana będzie zachwycona bez względu na to jaką czekoladę lubi. Gorzką, mleczną, deserową, białą, a może gorącą z bitą śmietaną i posypką? Wszystkie te niesamowite smaki, kształty, kolory i ta szczypta tajemniczości, jaka bez wątpienia jest w każdej tabliczce czekolady znajdziesz na Festiwalu Czekolady. 

Na miłośników  słodyczy czekają  stoiska pełne fantastycznych smaków, a to wszystko za sprawą ziarna kakaowca, od którego zaczyna się ta historia "Bean to bar".

Producenci czekolady z Polski i z zagranicy zachwycą wyborem kolorowych pralin i różnorodnością czekoladowych tabliczek. Zapach czekolady będzie unosił się w całym mieście. Magiczne aranżacje, atrakcyjny program i wielu znakomitych gości. CZEKOLADA POMAGA, dlatego nasze tabliczki i słodycze trafią do honorowych dawców krwi, biorących udział w akcji "Oddaj krew za torbę słodyczy", w którą od lat angażują się znane marki. Do festiwalowej codzienności należeć będą warsztaty cukiernicze oraz otwarte dla szerokiej publiczności pokazy cukierniczych mistrzów. Można będzie również spróbować swych sił w Mistrzowskim Konkursie Tortów dla amatorów
Wielbicieli czekolady i innych słodkości, wszystkich zakochanych oraz entuzjastów domowych wypieków, zapraszamy na najsłodsze wydarzenie w Katowicach. 

W programie:

 1. Strefa wystawiennicza manufaktur polskich i zagranicznych: czekolady, praliny, muffiny, torty, ciasta i ciastka, lizaki, cake pops, fondue, czekolada na gorąco i wiele innych słodkich niespodzianek, których nie znajdziemy na półkach w supermarkecie. 
 2. Strefa warsztatów dla dzieci: Jadalne zwierzaki: słodkie pandy z masy cukrowej, dekorowanie pierników, kwiaty z papieru waflowego, jeże z owoców, warsztaty z robienia i dekorowania pralin – warsztaty poprowadzą mistrzynie cukiernictwa, laureatki prestiżowych konkursów: Gabriela Górecka i Monika Kołodziej - Piela

  Zrób wymarzonego lizaka i cukierka – warsztaty pracy z karmelem – zajęcia prowadzone przez Cukier Lukier z Lublina
   
 3. Strefa warsztatów dla dorosłych: Udekoruj wymarzony tort w domu – warsztaty z lepienia i z modelowania figurek w masie lukrowej prowadzone przez mistrzynię lukru Gabrielę Górecką
 4. Mistrzowski Konkurs Tortów i Małych Form Cukierniczych dla amatorów, w trakcie którego zachwycają nas jadalne arcydzieła sztuki cukierniczej.
 5. Kurs zdrowych słodyczy dla dzieci - warsztaty dietetyczne z Agatą Kornacką, edukatorką żywienia "Czas na zielone"
 6. Strefa kreatywnych zabaw z czekoladą
 7. Prelekcje:
 • O fenomenie szwajcarskiej czekolady opowie Krzysztof Sankowski, dystrybutor marki FAVARGER
 • Od ziarna do tabliczki „Bean to bar”, czyli jak zrobić czekoladę w domu - rozmowa z Janem Woźniakiem, właścicielem manufaktury Beskid Chocolate
 • Quiz czekoladowy z nagrodami dla zwiedzających – „Wszystko z miłości do czekolady”
 • Rozmowa o zdrowych słodkościach z dietetykiem Agatą Kornacką "Czas na zielone" - spotkanie dla świadomych rodziców.
 • Strefa Czekoladowego Kina: seanse dla dzieci  i romantycznie dla Pań z gorąca czekoladą. Tytuły są słodką, czekoladową niespodzianką!
 • Akcja Społeczna „Oddaj krew za torbę słodyczy" wspólnie z Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach 
 • Strefa kreatywnych zabaw z czekoladą

Więcej na naszym fanpage’u:
Festiwal Czekolady w Katowicach - Galeria Szyb Wilson
https://www.facebook.com/events/2541322986101641/

Serdecznie zapraszamy! Obecność obowiązkowa!
https://www.biletomat.pl/festiwale/festiwal-czekolady-katowice-8920/
Kontakt: festiwal@weform.com.pl, wspolpraca@weform.com.pl

Festiwal Czekolady - dzień 2
 • 2020-03-08 10:00

 • Galeria Szyb Wilson