Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2018-09-13 08:30

  • Stadion lekkoatletyczny przy ul. Czarnoleśnej

Impreza już się odbyła.

Bieg Charytatywny PKO

Bieg Charytatywny PKO

15 września o godz. 11:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej odbędzie się Bieg Charytatywny PKO.

Bieg ma charakter sztafety. W sztafecie biorą udział wyłącznie 5-osobowe drużyny. Każdy z Zawodników musi pokonać co najmniej jedno okrążenie w trakcie godzinnego biegu.

4. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” wystartuje w sobotę, 15 września 2018 roku. Będziemy rywalizować i pomagać na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce. Zawodnicy mają dokładnie godzinę, aby pokonać jak najwięcej okrążeń.

Bieg w tym roku odbędzie się w Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie oraz Wrocławiu.

PKO Bieg Charytatywny to bieg bez mety, w którym jedynym ograniczeniem są czas i możliwości drużyny. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe zespoły mają dokładnie godzinę, aby pokonać jak najwięcej okrążeń i pomóc najmłodszym. Okrążenia uczestników przeliczone zostaną na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Środki finansowe na ten cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

W zeszłorocznej edycji ponad 6 400 osób w całym kraju pokonało w sumie blisko 31 tys. okrążeń. Wysiłek zawodników i pokonane okrążenia pozwoliły nam przekazać 653 tys. zł dla najbardziej potrzebujących. Od pierwszej edycji biegu kwota ta wyniosła ponad 1,9 mln zł.

Czas kompletować drużynę. Zapisy startują 28 sierpnia.

Więcej na: www.pkobiegcharytatywny.pl.

  • 2018-09-13 08:30

  • Stadion lekkoatletyczny przy ul. Czarnoleśnej

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.