Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Kalendarz wydarzeń

 • 2018-01-18 08:15

 • MCK Ruda Śląska

Impreza już się odbyła.

III Rudzkie Jasełka już w sobotę!

III Rudzkie Jasełka już w sobotę!

Niecodzienne przedstawienie, artyści znani i lubiani oraz… wyjątkowe niespodzianki! Po sukcesie pierwszych dwóch edycji, kontynuujemy tradycję organizowania miejskich jasełek.

20 stycznia na scenie Miejskiego Centrum Kultury zaprezentowane zostaną " III RUDZKIE JASEŁKA", pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Grażyny Dziedzic, w reżyserii Teresy Jonas. To szczególne wydarzenie,  ma na celu zarówno integrację środowisk twórczych działających w mieście, jak i mieszkańców, jasełka są bowiem  niezwykle popularną formą artystyczną, która spotyka się z dużym zainteresowaniem widzów, niezależnie od płci, wieku, zawodu czy pasji.

Nad wspólnym przedstawieniem pracowało kilkanaście zespołów:

Gościnnie wystąpią także: Cecylia Gładysz, Jakub Wyciślik, Alicja Skrzyńska, Witold Hanke, Krzysztof Rodzoch, Józef Osmenda

III Rudzkie Jasełka już w sobotę!
 • 2018-01-18 08:15

 • MCK Ruda Śląska

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • JORX

  Byłem, widziałem i jak prawdopodobnie cała widownia bylem zachwycony !!! Kilkudziesięciu wykonawców w pełnym przekroju wiekowym zaprezentowało wzruszający , ciepły i piękny spektakl artystyczny. Amatorskie grupy współtworzące jasełkowe widowisko ujawniły bardzo wysoki kunszt wykonawczy. Dykcja wsparta naturalnym zaangażowanie emocjonalnym aktorów, wyjątkowo ładne i poprawne, na żywo wykonywane partie wokalne i instrumentalne tworzyły widowiskową mozaikę, której nie sposób było nie podziwiać! Wyjątkowo subtelnie połączone wątki religijne, ślasko-tradycyjne i współczesne, pokazywały,że w naszej małej ojczyźnie jest ogromna przestrzeń na koegzystencję a nawet symbiozę fanów muzyki techno z miłośnikami kolędy śpiewanej przy akompaniamencie kościelnych organów. Piękna to przestrzeń i pielęgnujmy ją !!! Publiczne podziękowanie dla wszystkich inicjatorów i organizatorów tego wydarzenia a w szczególności dla Pani Teresy Jonas,reżyserki,pedagoga i opiekunki młodych artystycznych wrażliwców. Przy tej okazji apel do sponsorów !!! Sypnijcie groszem i zarezerwujcie bilety na przyszłoroczną edycję!!! A teraz trochę utyskiwań. Niestety, osobista dygresja Pana wiceprezydenta dziękującego wykonawcom nie była kunsztem harmonii . Dziękując radnym, którzy wcielili się w rolę głównych postaci wygłosił następującą, wyjątkowo mentorską sentencję. Cytuję ją dokładnie :" ... widzę,że Państwo na scenie radzicie sobie lepiej niż na sali sesyjnej Rady Miasta." Wyjątkowe ignoranctwo (?), bezgraniczna szczerość(?), totumfactwo a może zwykły myślowy lapsus ? Lepiej aby było to ostatnie.Na koniec jeszcze raz wielkie podziękowania dla autorów i wykonawców zapisujących sztuką i sercem karty kroniki naszego miasta!

 • Ja

  Wszystko należy krytykować . Nieważne że angażują się w to dzieci, młodzież i seniorzy i piekna impreza. Polecam

 • Tor

  Należy krytykować tylko wtedy jak urzad państwowy miesza swoje funkcje z religią.

 • Mora

  Patronat powinna objąć jakaś parafia. To ich działka. Nie urzędu państwowego.

 • B.

  Ale w obsadzie są przedstawiciele urzędu, stąd też patronat.

 • Z urzedu

  Przykro mi.

 • Ola

  Może i mszę kiedyś odprawią w takim razie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.