Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2017-12-06 06:45

  • Kino Patria

Impreza już się odbyła.

Koniec kolejnego sezonu filmowego z DKF KaFe In-nI

Koniec kolejnego sezonu filmowego z DKF KaFe In-nI

Dyskusyjny Klub Filmowy KaFe In-nI nieprzerwanie działa w naszym lokalnym kinie Patria od kilkunastu lat; pierwszy pokaz firmowany przez DKF odbył się w 07.11.2001 roku.

Od tego czasu inicjatywa, prowadzona przez członków Stowarzyszenia InnI, na trwałe zapisała się w pejzażu kulturalnym naszego miasta. Od kilku lat w środowych spotkaniach w kinie uczestniczy też młodzież rudzkich liceów oraz studenci. Nowi i  stali bywalcy, w dobie królowania multipleksów, nadal mają okazję obcować z nietuzinkowym, autorskim kinem. Tegoroczny, kończący się już sezon filmowy obfitował  w wiele ciekawych pokazów, prelekcji oraz  spotkań autorskich. W ramach programu DKF KaFe In-nI widzowie mogli zobaczyć nalepsze polskie filmy ostatniego roku; takie jak już nagradzany “Pokot” Agnieszki Holland czy święcący triumfy animowany “Twój Vincent”. Kinomani obejrzeli najgłośniejsze tytuły międzynarodowej kinematografii-  takie jak nagrodzony w Cannes “The Squere” czy czarny koń ostatnich Oscarów- “Moonlight.” Nie zabrakło też niszowych, autorskich filmów, takich jak czeski “Ja Olga Hepnarowa” czy dokument o tańcu- “Mr Gaga.” W ramach DKF-u odbył się też interesujący pokaz amatorskiego filmu o naszym mieście “Pociecha”, połączony ze spotkaniem autorskim z jego twórcami. Specjalnym gościem kina i DKFu KaFe In-nI był też  Przemysław Wojcieszek, który osobiście zaprezentował nam  swój autorski projekt filmowy “Knives out”.

Owocny rok kinowy DKF KaFe In-nI chce zakończyć pokazem głośnego już polskiego  filmu “Najlepszy”- najnowszego dzieła reżysera "Bogów" i "Rezerwatu"- Łukasza Palkowskiego.

Serdecznie zapraszamy na pokaz w środę 13 grudnia o godzinie 19.00 - Kino Patria ul. Chorzowska 3 Ruda Śląska

Koniec kolejnego sezonu filmowego z DKF KaFe In-nI
  • 2017-12-06 06:45

  • Kino Patria

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Tak?

    Pociecha to film amatorski? To ciekawe spostrzeżenie;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.