Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Kalendarz wydarzeń

 • 2018-03-03 18:00

 • MCK Ruda Śląska

Wieczór muzyki żydowskiej

03.03.2018, godz. 18.00, Wieczór muzyki żydowskiej, bilety w cenie: 15 zł, 20 zł, 25 zł.


Występuje zespół NEGEV w składzie:
Agnieszka Bielanik-Witomska - vocal
Bartłomiej Balcerzak - skrzypce
Katarzyna Kupiec - gitara

„Wieczór muzyki żydowskiej” w wykonaniu zespołu NEGEV to doskonała propozycja dla zarówno miłośników tego rodzaju muzyki, ale także dla szerokiej publiczności.

NEGEV łączy wyjątkową muzykalność, pasję i estradowe doświadczenie. Wokalistką zespołu jest obdarzona ujmującym głosem, charyzmą i scenicznym temperamentem Agnieszka Bielanik-Witomska, a towarzyszą jej: skrzypek Bartłomiej Balcerzak oraz gitarzystka Katarzyna Kupiec.

Bogaty repertuar koncertu łączy tradycyjne pieśni żydowskie, instrumentalne melodie klezmerskie, pieśni z musicalu „Skrzypek na dachu” oraz piosenki nawiązujące do kultury żydowskiej, jak „Miasteczko Bełz", „Rebeka", „Bubliczki".

Zapraszamy na klimatyczny, wysmakowany i niezwykle energetyczny „Wieczór muzyki żydowskiej” 3 marca w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Wieczór muzyki żydowskiej
 • 2018-03-03 18:00

 • MCK Ruda Śląska

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Normalny i nieuprzedzony

  Nie czytałem o "poczynaniach młodych żydów..." za to w świat poszło o imprezie w Wodzisławiu by Duma i Nowoczesność. Paru takich jak pan Kasztan i dowiemy się, że w obozach to Żydzi Polaków gazowali. A poza tym co ma wspólnego martyrologia ?

  • Normalny i nieuprzedzony
   2018-02-12 16:31
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Kasztan

  Nieźle się wstrzelili że swoim występem. Izraelici uchwalają ustawy potępiające Polaków, do tego nie mają za grosz poszanowania polskiej martyrologii... Poza tym, proponuję poczytać nt. poczynania młodych "żydów" w oświęcimskich hotelach jak i w samym obozie. Nie wspominając o zakłamywaniu historii wpajanym przez nauczycieli od najmłodszych lat.

 • Wiktor

  To tak jakby ktoś miał Polskę oceniać poprzez politykę Pisu.Stara prawda nie wkładaj kija w mrowisko albo nie ruszaj g...a .Nieprzemyślanymi wypowiedziami nasi politycy fundują nam ogólną antypatię do naszego kraju .Kto jeszcze za granicą lubi Polaków ?Ani się nie obejrzymy i będziemy najbardziej antysemickim i ksenofobistycznym państwem w Europie .Wędruję trochę po świecie i nigdy nie miałem najmniejszych problemów w relacjach z Żydami , Niemcami czy Rosjanami , a wręcz mam o nich jak najlepsze zdanie .Jak mi się to udaje? ;Po prostu nie rozmawiamy o Wojnie , o Stalinie obozach i Hitlerze .

 • Kasztan

  To co Pan pisze to jawna niesprawiedliwość. Żydzi urząd w szkołach zakłamanej historii. Naczelny Rabin Polski twierdzi, że jeśli żyd sprzedawał żyda to nie to samo co Polak żyda. W jego mniemaniu Polaków powinno się potępiać, a żydów nie... Polecam lekturę oraz wywiad z Rabinem. Nieprzemyślane było to, że wszyscy piszą i mówią o polskich obozach śmierci, a nasz pozwolił się Boże rząd od 45 roku nic z tym nie robił. Do dzisiaj, uderz w stół a nożyce się odezwą. Dziwnym trafem w obronę wzięły nas Niemcy, ponieważ to Oni i tylko Oni odpowiadają za tę zbrodnie. Panie Wiktorze, mieszanie do tego PiSu, "faktu" że nikt nas nie lubi, że ksenofobia etc. mówi tylko o Pana głupocie i nieznajomości materii. Pozdrawiam!

 • Martinho

  Mądre słowa Panie Kasztan. Przypominam, że jakakolwiek pomoc Żydom była obłożona przez Niemców (tylko dla Polaków) karą w postaci śmierci pomagacza i jego rodziny. Mimo tego Polaków jako Sprawiedliwych wśród Narodów Świata jest najwięcej.

 • Normalny i nieuprzedzony

  Z faktu, że wielu naszych rodaków ryzykowało życiem podczas wojny pomagając Żydom nie wynika bynajmniej, że należy pomijać liczne szmalcownictwo. Paranoją jest, że dzisiaj dzieci i wnuki tych szmalcowników głośno krzyczą o rzekomej niesprawiedliwości, a anonimowi bohaterzy milczą. A na marginesie, panie Kasztan, dyskutujemy wymieniając poglądy, a nie oceniając rozmówcę - nazwał Pan swojego przeciwnika głupcem, no cóż chyba brak argumentów...

  • Normalny i nieuprzedzony
   2018-02-13 10:18
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.