Wiadomości z Rudy Śląskiej

Remont ronda przeciągnięty o 2 tygodnie

 • Dodano: 2017-09-12 12:30, aktualizacja: 2017-09-19 13:15

Wiele pytań mają mieszkańcy Wirku w związku z przeciągającym się i uciążliwym remontem ronda obok centrum handlowego przy ul. 1 Maja. - Huki w nocy utrudniały spanie - mówią lokatorzy bloków.

"Nieznaczne opady drobnego deszczu" - Padłem na ryj! Akurat wtedy jak kładli to lało aż miło! U nas to norma no to może ulewa stała się już kropieniem?!Ślepy nie jestem2017-09-13 18:01

Mieszkańcy okolicznych domów skarżyli się na ogromny hałas w nocy generowany np. przez młoty i pojazdy, które działały na budowie. Czy miasto wydało zgodę na takie prace nocą?

Ze względu na bardzo duży ruch spowodowany newralgicznym położeniem ronda, w celu maksymalnego wyeliminowania utrudnień w ruchu, na polecenie Zarządcy drogi prace wykonywane były w godzinach nocnych. Niektóre z tych prac, jak odkuwanie i cięcie pozostałości starej nawierzchni w miejscach, gdzie nie ma możliwości dotarcia maszynami, mogły być bardziej niż inne uciążliwe dla mieszkańców. Roboty te były prowadzone przez 2 noce -  z 31.08 na 01.09 i 01.09 na 02.09. Przepraszamy za niedogodności. Jednocześnie informuję, iż prace te zostały zakończone. - mówi nam Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Nie tylko hałas prac prowadzonych w nocy denerwował mieszkańców Wirku. Przeszkadzały im przedłużające się prace. Magistrat informował, że termin zakończenia robót to 25 sierpnia. Następnie datę zmieniono na 31 sierpnia, podczas gdy końca prac nie było widać. W efekcie robotnicy skończyli główne działania 6 września. 

Remont nawierzchni ronda przy CH „Plaza” zakończył się 06.09.2017 r. Prace, które trwają obecnie, są prowadzone przez zarządcę terenów zielonych - MPGM TBS Sp. z o.o. - odpowiada rzecznik.

Dlaczego prace się przeciągały? W oficjalnym komunikacie o przedłużeniu się remontu pisano o niesprzyjających warunkach atmosferycznych i dużym natężeniu ruchu.

Szukasz pracy? Ogłoszenia czekają Tutaj

Mieszkańcy zwrócili nam uwagę na jeszcze jedną rzecz. Chodzi o wykonywanie pewnych prac w nieodpowiedni sposób- np. wylewanie asfaltu podczas deszczu, co wpłynąć może w późniejszym czasie na jakość, uszkodzenia nawierzchni. Czy magistrat wiedział o takich działaniach? Czy były one rzeczywiście źle prowadzone?

Nieznaczne opady drobnego deszczu nie mają wpływu na prawidłowość wykonania nawierzchni i jej trwałość. Odcinek prawoskrętu wzdłuż CH "Plaza", którego Wykonawca robót nie zdążył zagęścić z powodu obfitych opadów deszczu, został wymieniony na jego koszt. - odpowiada nam rzecznik Nowak.

W odpowiedzi urząd jeszcze raz przeprasza wszystkich mieszkańców za utrudnienia, ale tłumaczy, że niektórych prac nie można było wykonywać w ciągu dnia przy tak dużym ruchu, jaki ma miejsce na ul 1 Maja. 

Teraz rozpoczęły się prace wykończeniowe, które nie będą już uciążliwe dla mieszkańców. - usłyszeliśmy z ust Adama Nowaka z rudzkiego magistratu.

Pokaż na mapie

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Ślepy nie jestem

  "Nieznaczne opady drobnego deszczu" - Padłem na ryj! Akurat wtedy jak kładli to lało aż miło! U nas to norma no to może ulewa stała się już kropieniem?!

 • Halembianka

  Halemba staje się dla mnie ostatnio fenomenem... na prawdę. Ja już zapomniałam jak wygląda ulica bez robot drogowych, zmian w ruchu, i droga do szkoły/ pracy bez pokonywania dziur z ogromną ilością piachu, zmiany trasy na przystanek, albo niespodzianek w autobusie, że przystanek został przeniesiony... Oczy to tam trzeba ostatnio mieć wiadomo gdzie :)

 • Adi

  Nowy asfalt, nowa wysepka na rondzie a krawężniki stare, krzywe, poszkubane! Majstersztyk!

 • Oj tam oj tam

  A co byś chciał, żeby wszystko zrobili od razu? A co będą robić za rok albo dwa? Robota musi się kręcić.

 • czytelnik

  no właśnie, kilkaset metrów nowych borsztajnów przekracza możliwości finansowe naszego miasta? przecież to kłuje w oczy jak cholera...

 • antek

  Ciekawe kiedy na Halembie II zakończy się remont ul. Solidarności i Międzyblokowej ? Od marca to chyba by zrobili ze 30 km autostrady , a u noś nie są w stanie położyć asfaltu na 500 m drog.Dramat.

 • majki

  pff, na Halembie o ile? 2 miesiace ;) wiec co to 2 tygodnie :)

 • Halembianka

  Coraz częściej wydłużają się remonty w mieście...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.