Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzki Kociniec potrzebuje naszej pomocy!

  • Dodano: 2024-03-28 09:00

Kociniec jest ostoją dla wielu miejskich, bezdomnych kotów. Założycielka Fundacji, Joanna Copik robi wszystko, aby zapewnić czworonogom godny byt. Teraz to ona potrzebuje naszej pomocy – w świetle stale rosnących kosztów, opłacanie rachunków za lokal staje się coraz trudniejsze.

Aby koty miały schronienie

Pani Joanna wystosowała apel do sympatyków fundacji „Pomagamy kotom by znalazły dom”. Do 4 kwietnia należy zapłacić fakturę za zużycie prądu w lokalu. Kwota sięga prawie 3 tysięcy złotych. 

- Kochani, Kociniec to dom dla przygarniętych z podwórka niechcianych kotów. To miejsce przetrwania-ale trzeba to miejsce  regularnie opłacać. Do 4 kwietnia 2024 r. muszę zapłacić fakturę za prąd. Koty liczą na Waszą pomoc. Brak pomocy oznacza katastrofę dla kotów – czytamy w opisie zbiórki.

Aby wesprzeć zbiórkę, i tym samym aktywną działalność Kocińca, wystarczy kliknąć poniższy baner!

Fundacja, która ratuje bezdomne koty

Fundacja „Pomagamy kotom by znalazły dom” działa w naszym mieście od marca 2023 roku. Do Kocińca trafiają bezdomne, często schorowane koty, które szukają kochającego domu i odpowiedzialnych właścicieli. Jak możemy pomóc kotom, które przebywają pod opieką wolontariuszy w Kocińcu? Przekazując dary w postaci karmy, legowisk czy zabawek dla kotów, darowiznę o dowolnej kwocie bądź dokonując adopcji! Tak wiele wspaniałych czworonogów czeka na dom.

Bieżącą działalność Fundacji możecie obserwować na facebookowym fanpage-u!

Komentarze (3)    dodaj »

  • emeryt z MSWiA

    Odkąd pamiętam - zawsze na osiedlu żyły koty wolnobytujące. Nie każdy miał swojego opiekuna i było OK. Teraz widzę, że pani prowadzi krucjatę - każdy kot musi być czyjś ! ! ! NIE dla kotów wolnobytujących ! ! ! Jak już wyłapiecie wszystkie żyjące na ogródkach działkowych (po chorelę robiłem im na zimę budy z ogrzewaniem podłogowym, skoro teraz nie ma żadnego?), to wtedy ich miejsce zajmą "chomiki" długoogoniaste, popularnie zwane szczurami... I jeszcze ta tajemnica, niczym the billne RODO, na pytanie, gdzie jaki kot został odłowiony: dostałem odpowiedź, że w Rudzie Śląskiej, chociaż odpowiedź mogła też brzmieć: na planecie ziemia :-) Ale to były młode koty, niespełna roczne. Te starsze nie są tak naiwne, żeby się dać złapać na karmę w klatce :-)

  • Babcia

    Panie ! Czasy się zmieniły ,szkoda że Pan tego nie zauważył .Koty nie powinny się wałęsać ,nawet w USA każą je trzymać w wolierach by nie polowały na ptactwo a to wielki kraj !

  • emeryt z MSWiA

    Babciu: a co mnie obchodzą stany i ich zakazy/nakazy? Widzę, że eurokołchozowa polityka zakazowo-nakazowa jest ci bardzo bliska i lubisz mieć twarz dociskaną butem do podłoża... Ale jeśli już jako przykład (do ślepego naśladownictwa i małpowania?) podajesz stany, to dlaczego tylko mamy importować ich obowiązki? Jeśli już, to prawa też importujmy, np prawo do posiadania broni. Tu bardzo podobają mi się takie regulacje w stanie Texas. Jak słusznie zauważasz - czasy się zmieniły, ale czy na lepsze? Masz teraz 52 płcie (kolejny the billizm), politpoprawność, ekooszołomstwo, a każde kolejne pokolenie jest głupsze i łyka wszystko, jak młode pelikany... Teraz potrzebujesz 2700 za energię, za chwilę - w imię czerwonego ładu - będzie to 5400... wystarczy poczekać, więc życzę powodzenia, bo będzie potrzebne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również