Wiadomości z Rudy Śląskiej

8 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzono w woj. śląskim. Jedna osoba zmarła

  • Dodano: 2020-04-01 11:00

8 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzono w ostatnich godzinach w woj. śląskim, a jedna osoba zmarła – podała w środę rano rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. W sumie w regionie potwierdzono dotąd 272 zakażenia, 9 osób zmarło.

3 pacjentów, u których wykryto obecność wirusa, przebywa w szpitalu w Chorzowie. Jeden z mieszkańców, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Katowicach, trafił do szpitala zakaźnego w Tychach, zaś próbki do badań mieszkanki powiatu raciborskiego pobrano od niej w szpitalu w Raciborzu.

Dodatnie okazały się także próbki pobrane od starszego mężczyzny, który trafił do szpitala w Sosnowcu, oraz mieszkańca w podeszłym wieku powiatu tarnogórskiego hospitalizowanego w szpitalu w Bytomiu. W pracy zakaziła się prawdopodobnie kobieta w sile wieku, która w dobrym stanie jest w izolacji domowej pod nadzorem Sanepidu w Gliwicach.

Zmarły to 68-letni mieszkaniec Częstochowy, który był hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Tychach. Na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił 22 marca. We wtorek stan jego zdrowia gwałtownie się pogorszył, przeniesiono go na oddział intensywnej opieki medycznej. Nie udało się go jednak uratować. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Jak podało w środę rano Ministerstwo Zdrowia, zakażenie koronawirusem od 4 marca, kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 2347 osób, 35 z nich zmarło. (PAP)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również