Skład Rady Miasta Ruda Śląska - kadencja 2018 - 2024
Radni Rady Miasta Ruda Śląska VIII kadencji:
- Ewa Chmielewska
- Witold Hanke - Wiceprzewodniczący Rady Miasta
- Jacek Jarocki
- Katarzyna Irena Korek
- Stefania Krawczyk
- Roman Kubica
- Władysław Kucharski
- Kazimierz Myszur - Przewodniczący Rady Miasta
- Wioletta Nowak
- Andrzej Pacławski
- Mariusz Pakuza
- Krzysztof Piechaczek
- Marcin Pierończyk
- Henryk Piórkowski
- Agnieszka Płaszczyk
- Krzysztof Rodzoch
- Zofia Skowrońska
- Andrzej Stania
- Marek Szymański
- Wioletta Tkocz - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta
- Dariusz Wesoły
- Michał Wieczorek
- Łukasz Wodarski
- Rafał Wypior
- Janusz Żurek
Dyżury Radnych Rady Miasta Ruda Śląska w 2024 roku - do kwietnia
Przewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska p. Kazimierz Myszur, oprócz pełnienia dyżuru radnego w III okręgu wyborczym (Halemba, Bielszowice), pełni również dyżur w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godziny 15.00 w pokoju nr 210 Urzędu Miasta Ruda Śląska (pl. Jana Pawła II 6 41-709 Ruda Śląska, II piętro) - po wcześniejszym telefonicznym lub osobistym umówieniu się na spotkanie za pośrednictwem Kancelarii Rady Miasta (pokój nr 209, Urząd Miasta Ruda Śląska, tel. 32 342 36 05).
Okręg I - Ruda, Godula, Orzegów, Chebzie
- Jacek Jarocki - w przypadku potrzeby spotkania Radny prosi o kontakt telefoniczny - tel. 606 354 076
- Władysław Kucharski - w przypadku potrzeby spotkania Radny prosi o kontakt telefoniczny - tel. 602 344 081
- Wioletta Nowak - w przypadku potrzeby spotkania w innym terminie Radna prosi o kontakt telefoniczny - tel. 602 784 925
- Andrzej Pacławski - w przypadku potrzeby spotkania Radny prosi o kontakt telefoniczny - tel. 601 484 501
- Krzysztof Piechaczek:
- trzeci wtorek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 18.45 - Parafia pw. Św. Józefa, ul. Piastowska 17 Ruda Śląska - Ruda
- w przypadku potrzeby spotkania w innym terminie Radny prosi o kontakt telefoniczny we wtorki w godz. 17.00 - 20.00 - tel. 601 598 389
- Agnieszka Płaszczyk:
- 27 marca w godz. 17.00 - 18.00 - Szkoła Podstawowa Nr 41 im. Gwarków Rudzkich, ul. Gierałtowskiego 15 Ruda Śląska - Ruda
- 17 kwietnia w godz. 17.00 - 18.00 - Miejskie Przedszkole nr 14, ul. Węglowa, Ruda Śląska - Chebzie
- Marek Szymański - w przypadku potrzeby spotkania Radny prosi o kontakt telefoniczny - tel. 693 099 278
- Janusz Żurek:
- drugi wtorek miesiąca w godz. 18.30 - 19.30 - I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza, ul. Mickewicza 15 Ruda Śląska - Ruda
- trzeci wtorek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 18.45 - Parafia pw. Św. Józefa, ul. Piastowska 17 Ruda Śląska - Ruda
Okręg II - Wirek, Nowy Bytom
- Stefania Krawczyk - w przypadku potrzeby spotkania Radna prosi o kontakt telefoniczny - tel. 692 328 733
- Roman Kubica - drugi czwartek miesiąca w godz. 16.00 - 17.00 - Urząd Miasta Ruda Śląska, pokój nr 209, pl. Jana Pawła II 6 Ruda Śląska - Nowy Bytom lub kontakt telefoniczny - tel. 607 336 844
- Henryk Piórkowski - każdy piątek w godz. 10.00 - 12.00 - siedziba Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, ul. 1 Maja 255 Ruda Śląska - Wirek
- Zofia Skowrońska - pierwszy czwartek miesiąca w godz. 15.00 - 17.00 - siedziba MPGM TBS Spółka z o.o. ul. 1-Maja 218 pokój nr 36
- Andrzej Stania - w przypadku potrzeby spotkania Radny prosi o kontakt telefoniczny - tel. 668 644 074
- Dariusz Wesoły - w przypadku potrzeby spotkania Radny prosi o kontakt telefoniczny - tel. 608 657 501
Okręg III - Bielszowice, Halemba
- Katarzyna Irena Korek - 13 marca, 10 kwietnia w godz. 17.00 - 18.00 - Salka katechetyczna przy Parafii Św. Marii Magdaleny Ruda Śląska - Bielszowice, ul. Kokota 152 Ruda Śląska - Bielszowice
- Witold Hanke
- Kazimierz Myszur - 20 marca w godz. 17.00 - 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 18 ul. 1 Maja 32 Ruda Śląska - Halemba
- Wioletta Tkocz - 3 kwietnia w godz. 17.00 - 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 18 ul. 1 Maja 32 Ruda Śląska - Halemba
- Michał Wieczorek - 17 kwietnia w godz. 17.00 - 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 18 ul. 1 Maja 32 Ruda Śląska - Halemba
- Łukasz Wodarski - pierwsza środa miesiąca o godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 18 ul. 1 Maja 32 Ruda Śląska - Halemba
Okręg IV - Bykowina, Kochłowice
- Ewa Chmielewska:
- druga środa miesiąca w godz. 16.00 - 17.00 - ODK Country, ul. Sztygarska 9 Ruda Śląska - Bykowina
- drugi wtorek miesiąca w godz. 15.00 - 16.00 - Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Biskupa Wilhelma Pluty, ul. Ks. L. Tunkla 125 Ruda Śląska - Kochłowice
- pierwszy czwartek miesiąca w godz. 10.00 - 11.00 - Filia CIS - Centrum Inicjatyw Społecznych Stara Bykowina Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. 11 Listopada 15A Ruda Śląska - Bykowina
- pierwszy wtorek miesiąca w godz. 15.00 - 16.00 - Szkoła Podstawowa Nr 20 im. M. Konopnickiej, ul. Wyzwolenia 11 Ruda Śląska - Kochłowice
- Mariusz Pakuza - w przypadku potrzeby spotkania Radny prosi o kontakt telefoniczny - tel. 606 368 399
- Marcin Pierończyk - pierwsza środa miesiąca w godz. 17.00 - 18.00 - Filia CIS - Centrum Inicjatyw Społecznych Stara Bykowina Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. 11 Listopada 15A Ruda Śląska - Bykowina
- Krzysztof Rodzoch:
- pierwsza środa miesiąca w godz. 17.00 - 18.00 - Filia CIS - Centrum Inicjatyw Społecznych Stara Bykowina Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. 11 Listopada 15A Ruda Śląska - Bykowina
- druga środa miesiąca w godz. 18.00 - 19.00 - In - nY Dom Kultury, ul. Oświęcimska 87 Ruda Śląska - Kochłowice
- Rafał Wypior:
- 27 marca w godz. 17.00 - 18.30 - Szkoła Podstawowa Nr 18 im. ks. K. Damrota, ul. Łukasiewicza 7 Ruda Śląska - Kochłowice
- w przypadku potrzeby spotkania w innym terminie Radny prosi o kontakt telefoniczny - tel. 665 084 901