Wiadomości z Rudy Śląskiej

Biegowe soboty

  • Dodano: 2016-10-06 09:00

Przez najbliższe dwie soboty rudzcy biegacze nie będą się nudzić. W najbliższy weekend, 8 października, na Burloch Arenie odbędzie się II Bieg po Zdrowie Psychiczne. Z kolei tydzień później, 15 października, parafia św. Barbary zaprasza do udziału w VIII Biegu Papieskim. Start w obu imprezach jest bezpłatny.

II Bieg po Zdrowie Psychiczne jest częścią wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Jego organizatorami są Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Głównym celem imprezy jest zwrócenie uwagi na integrację z osobami chorującymi psychicznie oraz wpływ zdrowia fizycznego na dobrostan psychiczny.

Uczestnicy zaplanowanego na 8 października biegu wystartują na kilku dystansach: w biegu otwartym na 3 km, nordic walking na 2 km, biegu vipów na 1,5 km oraz wyścigu na wózkach inwalidzkich.

W biegu wystartuje w sumie ośmioro naszych pacjentów, jedni pobiegną na 3 km, drudzy wyruszą na trasę z kijkami - mówi Natalia Lonser, terapeuta zajęciowy na Oddziale Psychiatrii Dziennej Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. - Przygotowujemy się już od lipca. 2 razy w tygodniu w ramach zajęć sportowo - rekreacyjnych chodzimy z pacjentami na siłownię. Od trzech miesięcy regularnie, raz w tygodniu, biegamy na Burloch Arenie – dodaje.

Impreza rozpocznie się o godz. 11:00. Biuro zawodów poprowadzi znany rudzki ultramaratończyk August Jakubik.

W biegu wystartuje 300 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń, które należy wysłać na adres: augustjakubik@op.pl podając imię, nazwisko, rok urodzenia oraz klub lub miejscowość – informuje organizator.

Celem organizowanego 15 października VIII Biegu Papieskiego jest propagowanie sylwetki św. Jana Pawła II, szczególnie wśród młodego pokolenia.

Bardzo nam zależy, aby bieg ten był świętem rodzinnym i by wymiar sportowy nie przyćmił wymiaru społecznego i duchowego – podkreślają organizatorzy.

Trasa biegu to pętla o długości 4,1 km. Prowadzi polną drogą od ul. Górnośląskiej (obok kościoła), dalej łączy się z ul. Wirecką i biegnie do ul. Wyzwolenia, przed którą powraca do linii startu i mety. Zapisy przyjmowane będą w dniu zawodów do godz. 15:00, czyli godziny startu zawodników, przy kościele św. Barbary przy ul. Górnośląskiej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.