Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzielnicowi uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa podczas ferii

  • Dodano: 2018-02-09 06:45, aktualizacja: 2018-02-09 06:53

Dzielnicowi z komisariatu III spotkali się z dziećmi biorącymi udział w zimowisku organizowanym w ,,Innym Domu Kultury”.

Z dziećmi rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Policjantom w trakcie wizyty towarzyszył Sznupek – maskotka śląskiej policji.

Tradycyjnie już w trakcie każdych ferii zimowych dzielnicowi z rudzkiej „trójki” prowadzą zajęcia z dziećmi biorącymi udział w miejskich półkoloniach. Tematem spotkania z dziećmi w „Innym Domu Kultury” było ich bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas zimowego wypoczynku w domu i poza nim. Policjanci rozmawiali z młodymi rudzianami także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, odpowiednim zachowaniu się podczas przechodzenia przez jezdnię, jak również podczas zabawy na śniegu. Dzielnicowi informowali o zagrożeniach mogących występować w kontakcie z obcymi osobami, oraz o sposobach powiadamiania służb ratunkowych. Dzieciom wręczyli elementy odblaskowe, aby dzięki nim były lepiej widoczne na drodze. Mundurowym w spotkaniu towarzyszył Sznupek – maskotka śląskiej policji, która jak zawsze zrobiła furorę wśród uczestników spotkania.

Dzielnicowi uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa podczas ferii

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.