Wiadomości z Rudy Śląskiej

#GaszynChallenge. Strażacy Ochotnicy z Rudy Śląskiej "pompowali" dla Wojtusia!

 • Dodano: 2020-06-10 11:30, aktualizacja: 2020-06-15 06:06

#GaszynChallenge to akcja zainicjowana w połowie maja br. przez druha Marcina Topora z OSP w Gaszynie. Jej celem jest pomoc 18-miesięcznemu Wojtkowi z Galewic (woj. łódzkie), który choruje na SMA. Teraz do akcji włączyli się strażacy ochotnicy z Rudy Śląskiej.

#GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. Gaszyn to wioska leżąca między Praszką a Wieluniem, tuż za granicą Opolszczyzny. Strażacy ochotnicy z tej wioski wymyślili akcję z pompkami, żeby pomóc ciężko choremu Wojtkowi Howisowi. Chłopczyk cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu I. Jedyną szansą dla niego jest terapia najdroższym lekiem świata. Koszt to około 9-10 milionów zł (dokładna kwota zależna jest od kursu dolara). 

Akcja #GaszynChallenge lotem błyskawicy rozeszła się po Polsce, a dzięki wzajemnym nominacjom dotarła również do Rudy Śląskiej. Rudzcy druhowie zostali nominowani do zabawy przez kolegów z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w miastach ościennych. Rudzianie z ochotą podjęli się wykonania tego zadania. Zasady zabawy są bardzo proste. Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz 18-miesięcznego Wojtusia. Wpłaty można dokonywać na stronie: https://www.siepomaga.pl/wojtus

Po wykonaniu zadania rudzianie do akcji zaprosili:

 • Ochotniczą Straż Pożarną Kostuchna
 • Ochotniczą Straż Pożarną w Dąbrówce Małej

Zobaczcie, jak poradzili sobie strażacy z OSP w Rudzie Śląskiej. 

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • edek

  SZACUNEK!

 • Grzes

  Wojtusiu ci co nie pompują (bo nie mogą) też Ci kibicują !!!!!

 • Maxsiu

  Brawo to się chwali

 • Mario

  Brawo Panowie!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.