Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bieg Otwartych Serc w Rudzie Śląskiej - pobiegli charytatywnie!

  • Dodano: 2020-02-08 13:30, aktualizacja: 2020-03-03 14:23

Za nami IV Charytatywny Bieg Otwartych Serc! Biegacze po raz kolejny udowodnili, że nie jest im obojętny los drugiego człowieka i wsparli finansowo podopiecznych Stowarzyszenia Otwarte Serca.

- Mogę śmiało powiedzieć, że Bieg Otwartych Serc to już taka nasza tradycja. Dzięki tej imprezie chcemy promować zdrowy tryb życia wśród podopiecznych naszego stowarzyszenia i ich rodzin, wyciągnąć ich z domów, udowodnić, że biegać może każdy, zarówno osoba pełnosprawna, jak i niepełnosprawna - podkreśla Elżbieta Kierzek, prezes Stowarzyszenia Otwarte Serca.

Bieg Otwartych Serc odbył się przy Szkole Podstawowej nr 12 Specjalnej im. św. Łukasza. Bieg został podzielony na trzy dystanse. Składał się z: biegu głównego na 5 km i rywalizacji nordic walking na tym samym dystansie oraz integracyjnego biegu rodzinnego, który liczył 300 m, a także "wyścigu na wózkach" (100 m).

– Bardzo się cieszymy, że jest z nami wielu ludzi o wielkich sercach, którzy chcą pomagać. Podczas tej charytatywnej imprezy zbieramy fundusze potrzebne na realizowanie celów statutowych, szczególnie na dodatkowe zajęcia opiekuńcze, wychowawcze i rehabilitacyjne dla naszych podopiecznych. Dlatego dziękujemy, że mogą oni liczyć na tak duże wsparcie i zainteresowanie, zarówno mieszkańców Rudy Śląskiej, jak i okolicznych miast. To daje nam pewność, że nasza inicjatywa jest potrzebna i że powinniśmy ją kontynuować w kolejnych latach – mówiła Elżbieta Kierzek.

Stowarzyszenie Otwarte Serca działa nieprzerwanie od 2001 roku. Jego działania polegają na organizowaniu dodatkowych zajęć takich jak: hipoterapia; hydroterapia; dogoterapia; warsztaty kulinarne i konsultacje dietetyka; zajęcia w ogrodzie sensorycznym; zajęcia sportowe (nordic walking, fitness) i wiele innych. Ponadto organizuje liczne imprezy integrujące środowisko rodzin objętych niepełnosprawnością: festyny rodzinne, półkolonie letnie, ogniska integracyjne, wycieczki, Charytatywny Bieg "Otwartych Serc" i "Rudzki Bal Charytatywny".

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.