Wiadomości z Rudy Śląskiej

III LO: Policjanci rozmawiali z młodzieżą o pracy, zagrożeniach i bezpieczeństwie

  • Dodano: 2024-03-20 07:30, aktualizacja: 2024-03-20 08:03

W auli Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Rudzie Śląskiej policjanci zorganizowali dla uczniów warsztaty "Na Drodze - Patrz i Słuchaj" na temat bezpieczeństwa na drodze i zagrożeń, jakie czyhają na pieszych. Nastolatkowie mieli okazję dowiedzieć się, jak poważne mogą być konsekwencje braku uwagi na drodze. Policyjni rekruterzy opowiedzieli natomiast o zasadach przyjęcia i atutach służby w Policji.

Warsztaty w III LO "Na Drodze - Patrz i Słuchaj"

W Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w rudzkiej dzielnicy Kochłowice, młodzi ludzie mieli okazję posłuchać wykładów przygotowanych przez mundurowych z rudzkiej komendy i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na temat zasad rekrutacji do służby w Policji oraz bezpieczeństwa na drodze. Wczoraj, podczas spotkania, wśród prelegentów znalazł się policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który wraz z rudzkim profilaktykiem opowiedział o akcji „Na Drodze – Patrz i Słuchaj” oraz zagrożeniach i konsekwencjach, jakie niesie brawura na drodze - nie tylko ze strony kierowców, ale i pieszych.

Młodzież miała okazję zobaczyć kilka nagrań z kamer monitoringu i samochodowych wideorejestratorów, na których uchwycono potrącenia pieszych. Policjant ze śląskiej drogówki szczególną uwagę zwracał na korzystanie z telefonów komórkowych, zarówno przez kierujących pojazdami, jak i pieszych przechodzących przez pasy. Mundurowy uświadomił również młodzież, jakie konsekwencje można ponieść za chwilę nieuwagi, np. w trakcie przechodzenia przez jezdnię. Policjanci zaprosili też licealistów do małego toru przeszkód, który musieli pokonać w alkogoglach, symulujących stan nietrzeźwości.

Stróże prawa w dalszej części przedstawili młodym ludziom, wchodzącym wkrótce w dorosłość, zasady rekrutacji do służby w Policji i opowiedzieli o zaletach pracy w tej formacji. Policjanci z Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach odpowiadali na szereg pytań związanych z procesem rekrutacji oraz rozdawali ulotki z informacjami dla kandydatów. Przekazywali informacje nie tylko o zasadach rekrutacji do służby w Policji i wymaganiach, jakie musi spełnić przyszły policjant, ale przede wszystkim o tym, jakie możliwości rozwoju, awansu i doświadczenia zawodowego oferuje nasza formacja. Dzięki wirtualnej rzeczywistości, uczniowie mogli wcielić się w policjantów lecących śmigłowcem. Na zakończenie młodzież miała możliwość porozmawiania z kochłowicką dzielnicową i spotkać się z policjantami z drogówki przy ich radiowozach i motocyklu, które były ustawione przed wejściem do szkoły.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również