Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak dbać o paznokcie, żeby wyglądały pięknie i zdrowo? Porady

  • Dodano: 2021-09-10 08:45, aktualizacja: 2021-09-10 08:48

Pielęgnacja paznokci jest konieczna, aby cieszyć się pięknymi, zadbanymi dłońmi. W przypadku niektórych osób wystarczą domowe zabiegi z użyciem oliwy z oliwek, olejku rycynowego lub kisielu z siemienia lnianego. Inni mogą z kolei zdecydować się na profesjonalny manicure regeneracyjny w  gabinecie kosmetycznym. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak dbać o paznokcie, żeby były zdrowe oraz mocne.

Pielęgnacja paznokci u kosmetyczki

W przypadku osób, które mają kruche lub rozdwajające się paznokcie, konieczne może być wykonanie profesjonalnego zabiegu regeneracyjnego w salonie kosmetycznym. Bardzo dobre efekty przynosi manicure japoński, który wygładza uszkodzoną płytkę paznokcia, nabłyszcza ją oraz nadaje jej delikatny kolor różowej perły. Wszystko za sprawą keratyny, pyłku pszczelego, krzemionki z Morza Japońskiego, a także witamin A, H, E i B5, zawartych w produktach wykorzystywanych podczas zabiegu. Składniki te przenikają w głąb płytki, wspomagają jej prawidłowy wzrost oraz dogłębnie odżywiają. Warto jednak pamiętać, że manicure japoński wykonany w niewłaściwy sposób może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, czyli osłabić płytkę. Z tego powodu kluczowe jest, aby zabieg przeprowadziła specjalistka z dyplomem, który wydała szkoła kosmetyczna. Katowice to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, oferująca profesjonalne kształcenie na kierunku technik usług kosmetycznych. Szczegółowe informacje o szkole, a także plan nauczania zawodu kosmetyczki, dostępne są pod linkiem: https://policealna.gowork.pl/katowice/kosmetologia-z-liftingiem-rzes.

Jak dbać o paznokcie? Domowe sposoby 

    Wykonanie profesjonalnego zabiegu nie zawsze jest konieczne, aby zregenerować płytkę paznokcia. Istnieje wiele sposobów na piękne dłonie, które można wypróbować w zaciszu własnego domu. Oto niektóre z nich:

  • kuracja olejkiem rycynowym - jednym z najskuteczniejszych, a zarazem najtańszych zabiegów, które można wykonać bez wychodzenia z domu jest kuracja olejkiem rycynowym. Ten tani specyfik ratuje paznokcie od wielu pokoleń. Wszystko za sprawą jego właściwości kojących i regenerujących. Olejku rycynowego można używać na kilka różnych sposobów: jako maskę na noc, wcierkę lub kąpiel dla dłoni,
  • kuracja oliwą z oliwek - pielęgnacja paznokci oliwą jest kolejnym sposobem na wzmocnienie osłabionej płytki. Wystarczy lekko ją podgrzać i dodać kilka kropli cytryny, a następnie moczyć dłonie przez kilka minut. Oliwa z oliwek ma właściwości ochronne, nawilżające i odżywcze,
  • kuracja siemieniem lnianym - kisiel z siemienia lnianego  doskonale nawilża i regeneruje osłabione paznokcie, a także przyspiesza ich wzrost. Jak go przygotować? Wystarczy łyżka ziaren i szklanka wody, które należy gotować przez około 10 minut, aż do uzyskania konsystencji gęstej papki. 

Podstawowe zasady dbania o paznokcie - o tym należy pamiętać

    Nawet najlepsze zabiegi regeneracyjne nie przyniosą zadowalających efektów, jeśli paznokcie będą codziennie narażone na uszkodzenia mechaniczne. Mowa o piłowaniu ich w niewłaściwy sposób (np. na mokro lub w dwie strony), zmywaniu i sprzątaniu bez rękawiczek ochronnych, a także obgryzaniu. Paznokcie mogą ulec złamaniu lub pęknięciu również podczas zdrapywania naklejek, odkręcania śrubek czy podważania wieczka puszki z farbą. Z tego powodu lepiej unikać traktowania ich jako dodatkowych narzędzi.

    W chłodnych porach roku wskazane jest używanie nawilżających i regenerujących kremów do rąk. Zawarte w nich składniki wpływają korzystnie nie tylko na skórę, ale również na płytkę paznokcia, która jest wrażliwa na działanie niskich temperatur. Podczas mrozów warto raz na jakiś czas przygotować dłoniom regenerującą kąpiel z olejku rycynowego lub oliwy z oliwek. Dzięki temu będą one wyglądały pięknie i zdrowo przez całą jesień oraz zimę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.