Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Jedynka" promuje zdrowy tryb życia!

 • Dodano: 2015-11-20 12:30, aktualizacja: 2015-11-20 14:24

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Bytomiu otrzymała dziś certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. "Kto zdrowo je, szczęśliwie żyje!" - mówili dziś uczniowie "jedynki".

Z okazji nadania szkole tytułu dzieci przygotowały przedstawienie na temat nawyków żywieniowych. W zabawnych strojach "grubasów" wcieliły się w role osób, które niezdrowo jedzą i muszą zmienić swoje przyzwyczajenia. Odgrywanym postaciom udaje się wyjść z problemu i zaczynają dostrzegać pozytywy zdrowego odżywiania.

Certyfikat, który otrzymała nowobytomska szkoła, to potwierdzenie prężnych działań związanych z dbaniem o kondycję fizyczną, dietę uczniów, a także z propagowaniem higieny i negacją używek.

Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie nadaje szkołom taki tytuł na okres 3 lat. Po tym czasie szkoła może starać się o odnowienie certyfikatu, tym razem już o randze krajowej.

Coraz więcej rudzkich placówek otrzymuje ten dokument, co jest sygnałem o rosnącej świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli na temat zdrowego trybu życia. To dobra wiadomość w kontekście szerzącej się otyłości i chorób cywilizacyjnych u naszych najmłodszych.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Andzia

  Oczywiście, jak zwykle- nic nie robić, tylko marudzić i krytykować...cecha Polaka... . To, że dzieciaki w większości źle się odżywiają wiemy wszyscy, w końcu to my dorośli dajemy im zły przykład. A sami jednocześnie wspominamy czasy chleba z masłem i cukrem zjadanego w przerwie meczu na pobliskim boisku wyrysowanym piętą albo kawałkiem czerwonej cegły. My wtedy na brak ruchu nie narzekaliśmy, nie musieliśmy się martwić, czy zupa zawiera GMO a sok jakieś tam E. I nie czarujmy się- grubasów było mało, mieli ciężko. Dzisiaj tolerancja przybrała inny wymiar. Ale czy wszystko i wszystkich trezba tak łatwo rozgrzeszać? Jestem osobą z nadwagą. Na własną prośbę. Tego typu akcje są dla mnie klejną motywacja do podjęcia walki z własnymi słabościami. Kto uważnie przeczytał, ten zauważyl, że jest to tylko propozycja zmiany w życiu.

 • grubas cukrzyk

  Moim zdaniem w ten sposob dyskriminuje sie. Ludzi otylych. Te scenki z poduszkami na brzuchu. Gdzie tolerancja i szacunek dla innych.

 • K***

  Popieram, jednocześnie zastanawiam się czy w tej szkole nie ma ani jednego dziecka z nadwagą? Jeśli są, to pewnie trochę nieswojo było im oglądać to przedstawienie...

 • Greesh

  Ale na przedstawieniu nie bylo uczniów

 • Rodzic

  Moim zdaniem dobrze. Cukrzyca często jest chorobą nabytą właśnie przez takie złe nawyki żywieniowe.

 • lekarz

  Bedziesz szczesliwy dopoki ci dziecko nie zachoruje

 • mis

  Tym certyfikatem mozna sie podetrzec. Tyle w praktyce jest wart.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.