Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przedsiębiorcy na start...!

  • Dodano: 2007-01-12 23:24, aktualizacja: 2007-08-02 15:01

Trwa nabór do projektu "Zostań przedsiębiorcą!" skierowanego do osób, które chcą pracować na własną rękę. Jest to kolejny projekt wspierający przedsiębiorczość w mieście i regionie realizowany przez Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości. Pieniądze na ten cel przeznaczył Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Projekt "Zostań przedsiębiorcą!" skierowany jest do mieszkańców Rudy Śląskiej i okolic, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą.

Osoby kwalifikowane do projektu:

  • nie mogą być zarejestrowane jako bezrobotne,
  • nie mogą mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej od 2004r.

Projekt składa się z dwóch etapów:

  1. Kandydat po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego zostanie zaproszony do rekrutacji prowadzonej przez zespół ekspertów. Proces rekrutacji potrwa do końca marca 2007r.
  2. Od kwietnia do maja br. uczestnicy projektu odbędą cykl szkoleń i kursów dotyczących wielu zagadnień związanych z działalnością gospodarczą - od jej założenia poprzez budowę wizerunku, marketing, księgowość i rachunkowość, podstawy prawa, aż do zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi.

W czasie trwania projektu uczestnicy będą pisać swój biznesplan i przystąpią do rejestrowania działalności gospodarczej. Po ukończeniu szkoleń oraz napisaniu i pozytywnej ocenie biznesplanu uczestnicy będą mogli otrzymać wsparcie w formie jednorazowej dotacji (20.000 zł) lub sześciomiesięcznego wsparcia pomostowego (700 zł co miesiąc).

Pobierz formularz zgłoszeniowy

pobierz
formularz
zgłoszeniowy
Jednorazowa dotacja może zostać wykorzystana na zakup środków trwałych, drobnego wyposażenia firmy, natomiast wsparcie pomostowe polega na dofinansowaniu opłat związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (np. składek zdrowotnych lub innych).

Zapraszamy do udziału w projekcie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) na lata 2004-2006.


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również