Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Od dzisiaj w szkołach ponadpodstawowych wprowadzona została nauka zdalna

 • Dodano: 2020-10-19 11:15

W związku z wejściem Rudy Śląskiej do strefy czerwonej od dzisiaj w szkołach ponadpodstawowych na terenie naszego miasta wprowadzona została nauka zdalna. Dotyczy to 13 placówek oświatowych. Wyjątek stanowią zajęcia praktyczne, praktyki zawodowe i staże uczniowskie, które odbywają się tak jak dotychczas, w trybie stacjonarnym.

- Do nauki zdalnej rudzkie placówki przygotowywały się już od pewnego czasu, a nauczyciele brali udział w szkoleniach i kursach z wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość. Ta forma edukacji wymaga wykorzystania nowych narzędzi oraz stosowania zupełnie innych niż dotychczas metod nauczania. Ale tak jak poprzednio w tej wyjątkowej sytuacji niezbędna jest współpraca dyrektorów szkół i nauczycieli z rodzicami i uczniami - napisała wiceprezydent Anna Krzysteczko. - Apeluję do naszej młodzieży o odpowiedzialne podejście do kształcenia na odległość, a rodziców proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

Nauka zdalna odbywa się jeszcze w dwóch placówkach: SP 15 i SP 41, w których stwierdzone zostały przypadki zakażenia COVID-19. Z kolei nauczanie hybrydowe związane z wyłączeniem niektórych oddziałów prowadzone jest obecnie w 8 placówkach. Dotyczy szkoły podstawowej nr 16, Miejskiego Przedszkola nr 39 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Ostatni dzień zajęć hybrydowych odbywa się w SP 11, SP 23, SP 27, SP 40 i MP 24.

Komentarze (17)    dodaj »

 • Zamknijcie te podstawówki.

  Jestem uczniem szkóły podstawowej i moja koleżanka z klasy już 2 raz wylądowała w szpitalu przez Covida. Ale przecież szkoły podstawowe nie są źródłem zakażeń.

  • Zamknijcie te podstawówki.
   2020-10-20 10:39
  • odpowiedz
 • Równi i równiejsi

  Niech szkoły, przedszkola i żłobki też zamkną.

 • Koczor Donald

  Przecież odbywały się protesty rodziców co chcieli szkoły mieć otwarte i bez maseczek.

 • Karl

  W tym kraju to chyba tylko lekarze i nauczyciele nie mogą pracować w stanie pandemii, ewentualnie mogą udawać tele/zdalną pracę. Mogą za to brać wynagrodzenia i to wyższe w większości niż ludzie którzy normalnie w tym czasie zapierniczają. A niedługo święta i ferie to sobie znów belfrzy "odpoczną", tylko ciekawe od czego...

 • Elian

  U nas najchętniej wypowiadają się tacy, którzy na dany temat nie mają bladego pojęcia. Po pierwsze nauczyciel w trakcie nauki zdalnej ma dużo więcej roboty niż ucząc stacjonarnie. Po drugie, mam dziecko które chodzi do szkoły podstawowej i nie chcę by przyniosło do domu wirusa i zaraziło całą rodzinę, z dziadkami włącznie, będącymi w grupie zwiększonego ryzyka. Dzieci mimo, że nie chorują są nosicielami wirusa tak jak wszyscy, dlatego nie rozumiem tych absurdów. Ale wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Lepiej poświęcić kilkanaście tysięcy ludzi niż przerżnąć wybory.

 • noa

  "Po pierwsze nauczyciel w trakcie nauki zdalnej ma dużo więcej roboty niż ucząc stacjonarnie"O tak, właśnie tego doświadczamy - liceum i dziś z 7 lekcji odbyła się jedna zdalnie, a z drugiej przyszedł zakres materiału do poczytania w jednym zdaniu. Pozostałe lekcje chyba na kwarantannie.

 • Karl

  Fakt, wysłanie jednego maila dziennie z zadaniami do wykonania i odebranie ok. 25 maili zwrotnych w dniu następnym stanowi wysiłek co dob kórego grono pedagogiczne nie jest przyzwyczajone. Nie dość że trzeba coś zrobić, to jeszcze ludzie to widzą...

 • Noelka

  Musiałeś być bardzo skrzywdzony w szkole.Do dzisiaj masz traumę.Wyluzuj.

 • Żal patrzec na komentarz

  Jaki Ty debil człowieku jesteś. Wina nauczycieli, bo to przecież oni decyduja która szkoła ma mieć zdalne a która nie.

 • Karl

  No pewnie, a niejaki Broniarz nie lobbuje od pół roku że nie mogą się narażać w swej heroicznej i ciężkiej wielogodzinnej pracy i szkoły powinno się zamknąć...

 • Życzliwy

  To ulubiony Twój temat, stale piszesz taki komentarz, jak tylko pojawi się problem ze zdalnym nauczaniem. Chyba miałeś w szkole problemy i do dzisiaj odczuwasz skutki. NIE pisz o czymś o czym nie masz pojęcia. Od lekarzy też się odczep, bo jeszcze możesz potrzebować ich pomocy. Przypuszczam, że rozmowa z psychiatrą lub psychologiem poprawi Twój obecny stan.

 • Karl

  Pewnie że mogę potrzebować ich pomocy, tyle że pojęcie "ich" nie dotyczy lekarza rodzinnego dzielnie walczącego z Covidem spod kołdry za pomocą telefonu, zaś biorącego za to całkiem normalne wynagrodzenie. Temu to akurat w najlepszym razie może się udać trafić wypisać skierowanie do specjalisty który się na czymś zna, co można uznać za sztukę skoro nawet nie raczy zobaczyć pacjenta. Inny temat, kiedy ten drugi łaskawie zacznie przyjmować w ramach NFZ-u, a nie tylko prywatnie...

 • Życzliwy

  Poszukują wolontariuszy. Zgłoś się. Zobaczysz na miejscu jak to wszystko wygląda i wtedy wszystko zweryfikujesz.Szkoda,żeby taki "mędrzec" marnował się i wypisywał "swoje złote myśli". Zdobądź trochę praktyki medycznej lub pedagogicznej, bo masz takie hobby, żeby wypowiadać się w tych tematach.

 • Karl

  Jak mi przekonująco wytłumaczysz dlaczego mam robić za darmo obok tych leni, którzy za nicnierobienie biorą pieniądze, a w zasadzie za nich bo z tego co słychać bojkotują wezwania do walki z Covidem, to przemyślę temat...

 • Życzliwy

  Ciebie przekonać? to chyba żart

 • Jano

  Ty już też nigdy nie wyłaź

 • Łucja

  prawidłowo, poza tym zakaz wychodzenia z domu by nie roznosili wirusa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również