Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sprawdź swoje umiejętności na policyjnym torze przeszkód!

 • Dodano: 2020-08-31 06:15, aktualizacja: 2020-08-31 06:06

W środę w katowickim oddziale prewencji odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego osoby zainteresowane służbą w Policji miały okazję sprawdzić, jak wygląda jeden z etapów rekrutacji. Mowa o teście sprawności fizycznej. Każda osoba, która pojawiła się na spotkaniu, mogła próbować swoich sił w pokonaniu toru przeszkód i przekonać się osobiście, jak wygląda ten etap postępowania kwalifikacyjnego.

Policja zaprasza na kolejne spotkania, które odbędą się już we wrześniu

Każdy, kto jest zainteresowany służbą w Policji, mógł w środę skorzystać z autorskiego projektu katowickiej komendy wojewódzkiej i poznać proces rekrutacji do służby. Chętni próbowali swoich sił w teście sprawności fizycznej, który jest początkowym elementem naboru do służby.

W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, pod czujnym okiem policyjnych instruktorów z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, uczestnicy pokonywali tor przeszkód. Każdy mógł liczyć na wsparcie i profesjonalne rady ze strony policyjnych instruktorów.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, osoby, które wzięły udział w spotkaniach, podzielone zostały na mniejsze grupy. W sumie odbyły się cztery spotkania po 10 osób.

Każdy miał możliwość spróbowania swoich sił

Spotkania takie umożliwiają bezpośrednie zapoznanie się z procesem rekrutacji, a także na zweryfikowanie swoich umiejętności i kondycji fizycznej oraz zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy. W związku z dużym zainteresowaniem już dzisiaj Policja zaprasza na kolejne odsłony projektu, które odbędą się już we wrześniu.

Informacje o konkretnych terminach będą pojawiać się na stronie internetowej śląskiej Policji.

Sprawdź swoje umiejętności na policyjnym torze przeszkód!

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Sztygar

  Ciekawe czy jakiś strażnik miejski z Rudy Śląskiej przeszedł by res sprawnościowy do Policji?. Odpowiedź Nie, bo już by służył w Policji haha.

 • boluś

  Nagroda dla najlepsiejszego 10kg psiej karmy i cd.tresury.

 • Pol

  LGBT sekciarze o skrajnych poglądach

 • Karl

  Jo tam kombinuja że mogliby się bardziej "otworzyć" na środowiska LGBT, tam je potencjał :D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.