Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szef WHO: pandemia koronawirusa nawet nie zbliża się do końca

 • Dodano: 2020-06-30 11:15

Pandemia Covid-19 nawet nie zbliża się jeszcze do końca - powiedział w poniedziałek szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

"Choć wiele krajów poczyniło postępy (w walce z wirusem), tak naprawdę pandemia przyspiesza. Większość ludzi jest nadal podatna (na wirusa), pandemia ma jeszcze przestrzeń, w której może się rozwijać" - podkreślił szef WHO i ostrzegł, że "najgorsze może być jeszcze przed nami".

Tedros poinformował też, że w przyszłym tygodniu WHO wyśle zespół śledczy do Chin, by zbadać przyczyny i początki koronawirusa,

Dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Mike Ryan ostrzegł, że choć podejmowane są "kolosalne wysiłki", by wynaleźć szczepionkę na koronawirusa, nie można wykluczyć, że może się to nie udać. "Nie ma gwarancji sukcesu" - dodał.

Tedros wyraził niedawno nadzieję, że uda się ją opracować w przeciągu najbliższego roku, a jeżeli badania zostaną przyspieszone, nawet wcześniej. Gdy już się to stanie, szczepionka powinna stać się globalnym dobrem publicznym - mówił.

Komentarze (7)    dodaj »

 • NOWHO

  A co maja powiedziec? Ludzie juz nie kupia szczepionek, miliadry dolarów przeszly obok firm farmaceutycznych to WHO musi straszyc. Nikt juz sie tego nie boi.

 • zakneblowany

  Najlepiej obecny stan wprowadzić na stałe i trzymać krótko za twarz i zrobić z ludzi niewolników .

 • Nie straszę

  W Polsce wszystko jest na odwrót to teraz powinniśmy nie wychodzić i siedzieć w domu, nosić maski itp. ale I i II tura wyborów musi się odbyć, choćby kosztem zakażenia. Każdego dnia na Covid umiera dużo ludzi niestety czasem również młodych nie mających chorób współistniejących. Wczoraj było 384 zakażonych osób i tylko 14 osób zmarło bo w innym dniu umiera więcej np. 22, 17 osób. Zobaczycie po wyborach może być tak, że nakazy wrócą ponieważ niestety epidemia ma swój szczyt i nie gaśnie. Znajomy medyk pracujący w szpitalu zakaźnym apelował do mnie aby być nadal czujnym i bardzo ostrożnym.

 • ANTY UE

  A mi znajomy grabarz powiedział że chyba musi zwijać interes bo za mało ludzi umiera od kiedy zaczęło się to całe szaleństwo z tą zwykłą grypą która jest niezwykle popularna w mediach głównego ścieku .. Czemu rok temu nikt nie zatrzymywał gospodarki z powodu zwykłej grypy ? Albo czemu gospodarka nie została zatrzymana w 2009 roku przy pandemii świńskiej grypy ? Może ktoś mi odpowie na to pytanie ,

 • ANTY UE

  Jaka pandemia ? Co ten pan bredzi . Chodzę po sklepach , ulicach , spotykam się z ludźmi i każdy normalnie żyje . Ludzie nie dajcie się ogłupić przez media głównego nurtu . Jak wyłączycie telewizję radio no i internet to nie ma żadnej pandemii.

 • Adam

  Masz rację, telewizja pokazuje nieprawdziwe informacje. Oby Polska poszła w ślady prezydenta USA i nie finansowała WHO, organizacji, której jeśli by nie było to nasze życie wyglądało by tak samo, więc nasze pieniądze idą do nie naszej kieszeni i nic z tego Polacy nie mają. Włączcie myślenie

 • anty WHO

  no przeciez szef who musi sie z czegos wyplate robic t musi plotki rozsiewac

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również