Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska. Wystartowała wakacyjna gra miejska "BO. Idę w to!"

  • Dodano: 2023-08-29 07:45, aktualizacja: 2023-08-29 07:49

Jeszcze do ostatniego sierpnia potrwa drużynowa, wakacyjna gra miejska „BO. Idę w to!". Inicjatywa ma na celu promocję Budżetu Obywatelskiego, a przede wszystkim inwestycji, które dzięki niemu powstały w Rudzie Śląskiej. Zmagania będą trwać przez całe wakacje, czyli do 31 sierpnia, a do gry można dołączyć w każdej chwili.

Gra miejska promująca Budżet Obywatelski w Rudzie Śląskiej

– Zachęcam do udziału, bo zapowiada się dobra zabawa, a wakacje to idealny czas, by lepiej poznać Rudę Śląską – mówi Michał Pierończyk, prezydent miasta.

Gra rozpoczęła się 24 czerwca i potrwa przez całe wakacje. Drużyny mogą przystąpić do gry w dowolnym dniu pobierając ze strony: www.rudaslaska.budzet-obywatelski.org lub w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta (budynek A przy pl. Jana Pawła II 6) kartę i mapę gry. Celem drużyny jest odwiedzenie jak największej liczby miejsc zadaniowych i zdobycie maksymalnej liczby punktów za odpowiedzi na pytania zamieszczone na karcie gry. Co ważne, w każdej lokalizacji drużyna musi sobie zrobić wspólne zdjęcie na potwierdzenie odwiedzenia obiektu. Na mapie gry zaznaczonych jest 11 miejsc zadaniowych, a ich dokładną lokalizację wskazują kody QR. W przypadku trzech zadań gracze muszą wykazać się sprytem i zacięciem detektywistycznym, aby odkryć gdzie należy szukać odpowiedzi na pytania.

Wypełnioną kartę gry wraz ze zdjęciami drużyny należy przesłać na adres: gra@ruda-sl.pl do 31 sierpnia br. Dla 6 drużyn, które zdobędą największą liczbę punktów przewidziano nagrody. Udział w zabawie jest bezpłatny. Szczegóły i regulamin gry dostępne pod adresem: www.rudaslaska.budzet-obywatelski.org

- Budżet obywatelski zmienia Rudę Śląska już od 11 lat i cieszy się coraz większą popularnością – przypomina Michał  Pierończyk, prezydent miasta Ruda Śląska.

– W każdej edycji pojawiają się nowe, ciekawe pomysły, dzięki którym zyskuje nie tylko miejska przestrzeń, ale przede wszystkim zwiększa się udział i zaangażowanie mieszkańców w życie społeczne naszej Małej Ojczyzny – podkreśla.

Podczas 11 edycji BO mieszkańcy zgłosili 629 projektów, zrealizowano 123 inwestycje, na które wydano 21 milionów złotych.  Powstały m.in. place zabaw, boiska czy siłownie plenerowe.

 - Te miejsca integrują lokalne społeczności i uczą dbania o wspólne dobro – dodaje prezydent. – Jestem pewien, że uczestnicy gry miło i aktywnie spędzą tam czas – mówi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również