Wiadomości z Rudy Śląskiej

Właściciele firm i instytucji mogą skorzystać z deklaracji "zerowej" za odbiór odpadów

 • Dodano: 2020-03-25 06:15, aktualizacja: 2020-03-25 06:26

Przedsiębiorcy, którzy w związku z epidemią koronawirusa musieli tymczasowo zamknąć swoją działalność nie muszą płacić za odbiór odpadów.

Umożliwiają to zapisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Każda firma lub instytucja, która w obecnej sytuacji nie wytwarza odpadów może złożyć tzw. deklarację „zerową” za ten czas. Deklarację wygaszającą należy złożyć najpóźniej do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym doszło do takiej sytuacji. Oznacza to, że aby być zwolnionym z opłaty za marzec nową deklarację należy złożyć do 10 kwietnia br. Będzie ona ważna do momentu złożenia kolejnej deklaracji już po wznowieniu działalności.

Jeżeli deklaracja była złożona łącznie za całą nieruchomość (np. w budynku oprócz prowadzonej działalności są inne firmy lub mieszkania), informację o zaprzestaniu działalności należy zgłosić właścicielowi nieruchomości, na którym spoczywa obowiązek złożenia nowej deklaracji.

Deklarację można złożyć elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP lub formie tradycyjnej przesyłając ją drogą pocztową lub złożyć w skrzynce podawczej przy wejściu do budynku głównego Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II 6. Bliższych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej pod nr. tel. 32 244 90 62.

W przypadku wznowienia działalności powinna zostać złożona nowa deklaracja śmieciowa.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Józef z bielszowic urodzony

  mam pytanie:czy mogę liczyc na pomoc,mam 86 lat mam mieszkaniw Bielszowicach,tylko ze wzgledu na zagrozenie pobicia/ktore juz mialo miejsce/ przez lokatora ktory rowniez zbiera puszki po piwie rozgniatajac mi po drzwiami itd.co moglo byc zagrozeniem koronawirusem!

  • Józef z bielszowic urodzony
   2020-03-25 20:45
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • xd

  Spoko proszę się nie obawiać.

 • Fred

  A co z zwykłymi ludźmi ? firmy i instytucje w tej chwili są zamknięte więc nie generują śmieci , za to zwykli ludzie jak najbardziej . Czy to zwykła przemyślana propaganda władz miasta ? że coś robią .

 • M.

  Dokładnie tak, udawanie, że ta firma i mejer tacy porządni, a tak naprawdę to wszystko jedno wielkie oszustwo.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.