Wiadomości z Rudy Śląskiej

Marki soczewek, na które warto zwrócić uwagę

  • Dodano: 2021-02-12 11:15, aktualizacja: 2021-03-02 11:13

Jak dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe? Przed takim pytaniem stoją nie tylko nowi użytkownicy soczewek, ale także osoby, które postanowiły wrócić do ich noszenia po dłuższej przerwie. Zalety korzystania z soczewek kontaktowych są nie do przecenienia, a nawet najlepsze okulary nie dadzą komfortu podczas różnego typu aktywności fizycznych, jak soczewki! Obecnie na rynku dostępny jest ogromny wybór soczewek dedykowanych dla niemal każdego użytkownika. Producenci z chęcią inwestują w nowe technologie i ulepszają swoje produkty, dzięki czemu soczewki, które można kupić dzisiaj są bezpieczne i wygodne. Na jakich producentów soczewek warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Soczewki od Cooper Vision

Cooper Vision zajmuje się produkcją soczewek kontaktowych od ponad 40 lat, sukcesywnie inwestując w nowe technologie i wypuszczając nowoczesne soczewki w różnych półkach cenowych. Obecnie Cooper Vision (https://www.bezokularow.pl/soczewki-cooper-vision) może pochwalić się innowacyjną linią soczewek kontaktowych MyDay, stworzonych z połączenia silikonu i hydrożelu o uwodnieniu 54%, dedykowanych osobom, które spędzają w soczewkach większość dnia i potrzebują wygodnego produktu zachowującego świeżość przez długi czas. Soczewki kontaktowe MyDay posiadają także filtry blokujące działanie promieni słonecznych UVA i UVB, dzięki czemu uważane są za bardzo zdrowy dla oka produkt medyczny. Można je kupić w wersji sferycznej i torycznej, w zakresie mocy od -12 do + 8 dioptrii, jednodniowe lub miesięczne. Drugą linią soczewek od Cooper Vision jest Biofinity, która została stworzona dla osób noszących soczewki przez całą dobę (bez ściągania ich do snu). Podobnie jak linia MyDay, Biofinity to soczewki wykonane z silikonu i hydrożelu, posiadające wysoki poziom uwodnienia (48%) oraz konstrukcję, która co do zasady ma wpływać na poprawę ostrości widzenia. Producent postawił także na zaokrąglone krawędzie soczewki, dzięki czemu nawet po 24 godzinach noszenia, są niewyczuwalne dla oka. Osoby, które decydują się na noszenie soczewek całodobowych, powinny zaopatrzyć się także w krople nawilżające – warto używać ich każdego ranka po wstaniu lub przy uczuciu dyskomfortu. Całodobowych soczewek kontaktowych miesięcznych nie wolno nosić dłużej, niż 30 dni pod rząd – zwiększa to ryzyko infekcji i urazów oka!

Soczewki od BAUSCH & LOMB

Jedne z najtańszych soczewek kontaktowych na rynku mają kilka ciekawych linii, a także warte uwagi płyny do soczewek w różnych pojemnościach – w tym 100 ml, co jest odpowiednim wymiarem do bagażu podręcznego jeśli wybieracie się w podróż samolotem. Podstawową linią marki Bausch & Lomb (https://www.bezokularow.pl/soczewki-i-plyny-bausch-lomb) są soczewki kontaktowe Soflens 59 wykonane z hydrożelu, charakteryzujące się bardzo wysokim uwodnieniem 59%, co sprawia, że cieszą się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników. Można je kupić w mocach od -9.00 do +6.00 dioptrii, całodobowe lub dzienne, w wersji miesięcznej lub jednodniowej. Są powszechnie dostępne (nawet w drogeriach czy większych marketach). Inną, równie popularną linią marki jest Pure Vision – przeznaczone dla osób, które dużo czasu spędzają przed ekranem, niwelujące działanie niebieskiego światła i dostosowane do rzadszego mrugania. Pure Vision można kupić w opcji całodobowej i dziennej, w wersji miesięcznej i dwutygodniowej.

Soczewki od Air Optix

Soczewki kontaktowe Air Optix przez długi czas były wiodącą marką na polskim rynku. Air Optix (https://www.bezokularow.pl/soczewki-air-optix) są produkowane przez znanego i cenionego producenta soczewek – Alcon, wcześniej istniejący pod nazwą Ciba Vision, a w ofercie można znaleźć soczewki każdego rodzaju: sferyczne, toryczne, progresywne i kolorowe. Występują także w różnych rodzajach przydatności – jednodniowe, miesięczne i całodobowe. Szczególnie lubianą linią są soczewki kontaktowe Air Optix HydraGlyde, które cechują się wykorzystaniem nowoczesnej technologii nawilżania. Soczewki te można nosić w przedłużonym trybie działania, czyli w dzień i w nocy (pamiętając jednak o robieniu przerwy na spanie), w związku z czym idealnie nadają się dla osób, które pracują na nieregularnych zmianach lub dla osób, które lubią się uczyć w nocy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.