RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

O czym pamiętać podczas wakacyjnych wyjazdów?

  • Dodano: 2022-06-21 12:00

Wielu z nas czeka na wakacje. Na szczęście sezon urlopowy już się rozpoczyna. To znakomity czas na naładowanie baterii poprzez odpoczynek i relaks. Jest jednak kilka rzeczy, o których warto pamiętać podczas pakowania swojej walizki.

Odzież na różną pogodę

Choć urlopowy czas kojarzy nam się głównie ze słońcem, to jednak pogoda bywa kapryśna. Z tego powodu na wszelki wypadek spakujmy również ubranie na chłodniejsze dni. Bądźmy także gotowi na ewentualny deszcz. Kurtka deszczowa będzie więc dobrym pomysłem, tak samo jak parasolka.

Zasadniczo główna zasada jest taka – lepiej wziąć za dużo rzeczy niż za mało. Ostatecznie w najgorszym wypadku po prostu nie założymy części z nich.

Apteczka

Naturalnie ważną rzeczą jest również apteczka. Tak naprawdę bez niej ani rusz. Co prawda niektórzy wychodzą z założenia, że w razie czego wszystkie potrzebne rzeczy kupią na miejscu, jednak takie podejście ma dwie zasadnicze wady. Pierwszą z nich jest to, że jeśli coś nam się stanie, to pomoc chcielibyśmy otrzymać od razu. Nie mamy wówczas czasu ani sił na szukanie apteki. Po drugie, jeśli jesteśmy za granicą to często nie uświadczymy tam leków, które znamy. To może sprawić, że kupimy środek, który nie okaże się zbytnio pomocny.

Co takiego powinno trafić do apteczki? Na pewno plastry oraz bandaże. Przydatna będzie również maść przeciwbólowa. Oczywiście punktem obowiązkowym są także tabletki na ból głowy, a także przeciwko biegunce. Warto w apteczce mieć również wodę utlenioną, nożyczki oraz pastylki na ból gardła. Z takim zestawem będziemy gotowi na wiele przeciwności losu. Oczywiście w przypadku poważniejszych sytuacji konieczny będzie lekarz, jednak z podstawowymi problemami poradzimy sobie sami.

Chroń się przed słońcem

Oczywiście na wakacje wyjeżdżamy po to, żeby cieszyć się słońcem. Jednak musimy być świadomi tego, że jego ciepłe promienie mogą wyrządzić naszej skórze i naszemu organizmowi wiele złego. Dlatego też musimy się odpowiednio przygotować.

Na pewno zawsze wychodząc na słońce smarujmy się kremem z filtrem. Nie tylko wtedy, gdy wychodzimy na plażę. Również podczas zwykłego spaceru nasza głowa, ręce oraz nogi są narażone na działanie słońca. Warto zakładać czapkę lub kapelusz, a do tego zakładać okulary przeciwsłoneczne, jeśli na powietrzu zamierzamy spędzić wiele godzin.

Weź planszówki

Jak już wyżej wspomnieliśmy, pogoda bywa naprawdę zmienna. Dlatego warto być przygotowanym na deszczowe wieczory. Wówczas planszówki mogą okazać się prawdziwym wybawieniem. Dadzą nam one sporo rozrywki, a do tego pozwolą spędzić kilka przyjemnych chwil z rodziną lub bliskimi. To dobra okazja do rozmów i zabicia czasu w momencie, gdy będziemy czekać na rozpogodzenie się.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że wiecie już, co warto zabrać ze sobą na wakacje. Jeśli brakuje wam asortymentu, to wiele produktów z naszej listy znajdziecie w Dr.Max Drogeria. Na wczasy dobrze jest się porządnie przygotować. Dzięki temu nic nie zaskoczy nas podczas wakacji. A przecież zawsze powinno być się gotowym na różne scenariusze.

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.