Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pamiątkowe medale na rocznice i inne wydarzenia

  • Dodano: 2020-02-06 06:15, aktualizacja: 2020-02-06 07:02

Nietypowe formy upamiętniania wydarzeń, rocznic i innych okazji są obecnie bardzo popularne. Jedną z nich - która dodatkowo nawiązuje do tradycji - jest produkcja i wręczanie pamiątkowych medali.

Pamiątkowe medale coraz częściej upamiętniają rocznice i inne wydarzenia. Ten tradycyjny sposób upamiętniania swoją historią sięga w zamierzchłe czasy. Medalierstwo znane jest od zarania dziejów, a w Polsce sztuka ta pojawiła się już w XVI wieku. Pierwszym medalem znanym z kart historii był medal przedstawiający królową Bonę stworzony na jej zlecenie przez włoskiego artystę Jana Marię Padovano (Giovanni Maria Mosca) ok. 1532 roku. 

I choć medale nadal silnie czerpią z historii, tak dzisiaj dzięki postępowi technologii możliwości są nieporównywalnie większe. Produkcja pamiątkowych medali nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla mężnych tego świata. Dziś może po nie sięgnąć każdy, kto za ich pomocą chciałby uczcić jakieś ważne wydarzenia. 

Unikalna pamiątka dla gości i vipów 

Organizując wydarzenia takie jak święta, gale, czy rocznice bardzo często pojawiają się na nich goście, a wśród nich również ważne osobistości znane lokalnie lub ogólnokrajowo. Organizatorzy chcący wypaść jak najlepiej powinni zatem zadbać o to, żeby przygotowane na tę okazję pamiątki były nie tylko najwyższej jakości, ale pozostawiały pozytywne wrażenie u wszystkich obdarowanych nimi gości. 

Pamiątkowe medale wykonane na zamówienie idealnie wpisują się w tę koncepcję. Po pierwsze - dzięki ofertom firm produkujących je od podstaw można dopasować ich projekt do danego wydarzenia. Po drugie - odlewane są z metalu, co zapewnia im nie tylko wysoką jakość, ale i trwałość. Ma to również odzwierciedlenie w wadze - medale odlewane na zamówienie wydają się solidne, ciążą trzymane w dłoni. Po trzecie - nawiązują do tradycji, przez co ich wartość postrzegana przez obdarowane nimi osoby jest jeszcze większa.

Ważny jest również ich sposób prezentacji. W przypadku uroczystych wydarzeń bardzo często poza vipami pojawiają się na nich również przedstawiciele mediów przygotowujących relacje i reportaże. Pamiątkowe medale prezentują się dumnie. Można je również umieścić w specjalnych etui, dzięki czemu całość będzie wyglądała jeszcze lepiej i z pewnością zwróci uwagę obecnych na wydarzeniu mediów. 

Pamiątkowe medale? Tylko na zamówienie! 

Chcąc przygotować tego typu pamiątkę staje się przed wyborem dostawcy medali. Opcje są dwie. Jedną z nich jest skorzystanie z usług agencji lub firm pośredniczących w sprzedaży medali. Niestety w tym przypadku możemy liczyć jedynie na produkty, które wykonywane są z gotowych, produkowanych masowo podkładów. Oznacza to, że końcowy efekt nie będzie w pełni dostosowany do naszych potrzeb. Będzie jedynie w nieznaczny sposób spersonalizowany - np. poprzez wydrukowanie, wygrawerowanie lub wklejenie podstawowych informacji. 

Drugą opcją jest skorzystanie z usług producenta medali pamiątkowych. W sieci znaleźć można wiele firm, które specjalizują się w produkcji tego typu pamiątek. Skorzystanie z usług takich firm - jak np. MCC Medale - to gwarancja produktu przygotowanego zgodnie z naszymi potrzebami. Możliwości personalizacji są w tym przypadku właściwie nieograniczone i obejmują niemalże każdy aspekt projektu. 

Przy medalach tworzonych na zamówienie możemy zdecydować m. in. o tym, jaki będzie kształt medalu. Klasyczne okrągłe lub prostokątne medale to uniwersalny wybór, a takie kształty sprawdzą się w większości przypadków. Można jednak pokusić się o bardziej niekonwencjonalny projekt - np. w kształcie gwiazdy lub elementu, który mocno kojarzy się z danym wydarzeniem (budynku, konturów miasta, zwierzęcia, postaci, itd.). 

Jeżeli chodzi o sam wzór, to również w tym aspekcie mamy sporo możliwości. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać jakie napisy, logotypy, wizerunki postaci lub zwierząt, daty, liczby i inne wyróżniające nasz projekt elementy mają się na nim pojawić. Wpływ mamy także na technikę wykonania wzoru. Firmy produkujące pamiątkowe medale od podstaw w swoich ofertach mają najczęściej możliwość wykonania wzoru w technice 2D lub 3D.

Mając gotowy wzór możemy ustalić także inne elementy, które wpłyną na końcowy efekt. Tyczy się to np. kolorów. Pamiątkowe medale produkowane od podstaw mogą mieć nie tylko różny kolor metalu - srebrny, złoty lub brązowy w błyszczących lub antycznych odcieniach. Możemy także zdecydować, czy jakieś elementy mają być pokryte specjalnymi, kolorowymi emaliami. To rozwiązanie pozwala stworzyć naprawdę niepowtarzalne, zapadające w pamięć projekty. 

Poza samymi medalami ważne jest również to w jaki sposób będą się prezentować. Firmy produkujące je na zamówienie w swoich ofertach mają również szereg usług uzupełniających. Należy do nich m. in. możliwość umieszczenia gotowego medalu w specjalnym etui. Taki zestaw można także uzupełnić o grawerowane tabliczki z dedykacją, które znajdą się w środku, a w przypadku etui drewnianych - o grawer umieszczony bezpośrednio na wieczku etui.  

Pamiątka na lata

Pamiątkowe medale to wyjątkowa i unikalna pamiątka, która z pewnością zaskoczy obdarowane nimi osoby. Odpowiedni projekt dostosowany do okazji, z której zostaną wręczone, najwyższa jakość wykonania zapewniona przez producenta oraz dodatkowe elementy takie jak etui i wygrawerowane dedykacje sprawią, że medale będą nie tylko wspaniałym prezentem, ale też pamiątką na lata. Niezależnie od okazji warto więc zastanowić się nad tym, żeby w ten sposób obdarować osoby biorące udział w organizowanych przez nas wydarzeniach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.