Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tradycyjne i elektryczne biurka do firmy

  • Dodano: 2024-04-29 15:00

Praca siedząca wiąże się z ryzykiem pojawienia się bólu kręgosłupa, nadgarstków oraz wad postawy - każdy, kto ma pracę siedzącą, doskonale o tym wie. Bóle pleców to coś, z czym zmagają się prawdopodobnie wszyscy pracownicy biurowi. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w biurko regulowane, które będzie można w szybki i łatwy sposób dopasować do potrzeb danego pracownika.

W jaki sposób ustawić biurko?

Biurka do firmy należy odpowiednio ustawić i dopasować do osób je użytkujących. W przypadku komputera stacjonarnego monitor należy ustawić wyżej od klawiatury, która z kolei powinna znajdować się na wysuwanym blacie. Odległość między nimi monitorem a klawiaturą powinna wynosić przynajmniej 10 cm.

Blat biurka do firmy trzeba ustawić na wysokości umożliwiającej wykonywanie pracy przy zachowaniu kąta prostego między ramieniem a przedramieniem. Jest to naturalne położenie rąk, które należy zachowywać przez większość czasu pracy. Wysokość biurka do firmy musi także być dostosowana do osoby, która będzie przy nim siedzieć.

Co ważne, biurka muszą mieć szerokość 80-90 cm i długość 120-160 cm. Z kolei przestrzeń na nogi powinna wynosić przynajmniej 70 cm szerokości i 60 cm głębokości, zaś nogi powinny swobodnie spoczywać na ziemi.

Alternatywa dla tradycyjnych biurek

Elektryczne biurka do firmy są nowoczesną i bardzo funkcjonalną alternatywą dla zwykłych, tradycyjnych biurek. Sprawdzają się zarówno stacjonarnie w biurze, jak i podczas pracy zdalnej. Można je szybko i łatwo dostosować do danego pracownika. Biurka elektryczne są wyposażone w szereg przydatnych funkcji, na przykład w zapamiętywanie pozycji, wbudowane złącza USB, system antykolizyjny lub szeroki zakres wysokości. Takie biurka sprawnie i cicho pracują, a do tego są intuicyjne w obsłudze.

Krzesła do biura

Poza dopasowanym biurkiem, bardzo ważne jest wygodne i funkcjonalne krzesło. Musi ono być wyposażone w regulowane oparcie, siedzisko oraz podparcie dla nóg i pleców. Pomoże to uniknąć bólu i dyskomfortu związanego z długimi godzinami siedzenia. Krzesła do firmy powinny być przemyślanym zakupem - w końcu każdy z nas chce, aby zakupiony przez nas mebel posłużył jak najdłużej. Ponadto, krzesła i inne meble biurowe muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości i dostosowane do osoby, która będzie na nim siedzieć. 

Meble biurowe Elzap

Szeroki asortyment wysokiej jakości mebli biurowych oferuje firma Elzap. Ich meble charakteryzują się wytrzymałością i solidnością. Są dostępne w różnych wariantach i atrakcyjne cenowo. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.